Rok szkolny 2023/2024

XXII edycja Rejonowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej

Kształtowanie postaw patriotycznych, poszanowanie tradycji i kultury narodowej to szczególne cele, które realizujemy w naszej szkole. Staramy się rozpalać w dzieciach i młodzieży miłość do Ojczyzny  poprzez różnorodne działania. Jednym ze sposobów krzewienia wśród młodego pokolenia patriotyzmu jest obcowanie z poezją patriotyczną. Recytowanie utworów o dziejach Polski, o dokonaniach bohaterów narodowych, pięknie polskiego krajobrazu to najszlachetniejsza forma rozwijania świadomości narodowej.

8 maja 2024 roku w naszej szkole odbyła się XXII edycja Rejonowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej, w której wzięło udział 36 uczniów z 15 szkół podstawowych i przedszkoli z powiatów: kozienickiego, zwoleńskiego i radomskiego (Publiczna Szkoła Podstawowa w Wólce Tyrzyńskiej, Publiczna Szkoła Podstawowa  im. Jana Kochanowskiego  w Jaroszkach, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Garbatce – Letnisko Szkoła Filialna w Bogucinie,  Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Laskach, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Głowaczowie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Bierwcach, Publiczna Szkoła Podstawowa im. kpt. pil. Tadeusza Sędzielowskiego w Baryczy, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Polskich spod Monte Cassino w Grabowie nad Pilicą, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Słupicy, Publiczna Szkoła Podstawowa w Janikowie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im Jana Pawła II  w Kozienicach, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Suskowoli, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Garbatce – Letnisko).

Konkurs znajduje się w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty i inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Dzieci prezentowały swoje umiejętności recytatorskie w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola, uczniowie klas   I   -  III, uczniowie klas   IV -  VI oraz uczniowie klas VII - VIII.

Po wysłuchaniu wszystkich recytacji komisja konkursowa w składzie: Pani Elżbieta Dziedzicka – nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce – Letnisko, Pani Mariola Nowakowska – inicjatorka konkursu recytatorskiego, obecnie nauczycielka historii w Zespole Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce – Letnisko, Pani Małgorzata Markowska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Garbatce-Letnisko oraz Pan Krzysztof Śmietanka  - nauczyciel języka polskiego w Publicznej Szkole Podstawowej w Baryczy, wyłoniła zwycięzców poszczególnych kategorii.

Kryteria oceny występów obejmowały: zgodność z tematyką konkursu, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

A oto nazwiska laureatów tegorocznego konkursu recytatorskiego:

I kategoria:
I miejsce – Nikola Kęska – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Wólce Tyrzyńskiej

II miejsce – Piotr Tomczak – uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Głowaczowie
III miejsce – Wojciech Piwowarski – przedszkolak ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce – Letnisko Szkoła Filialna w Bogucinie (oddział przedszkolny)

II Kategoria:
I miejsce – Adam Kozłowski – uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Jaroszkach
II miejsce - Antoni Wierzbicki – uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Laskach
III miejsce – Nikodem Wieczorek – uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Suskowoli


III Kategoria:
I miejsce – Alan Kępka Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
 w Laskach
II miejsce – Patrycja Stańczyk – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Polskich spod Monte Cassino w Grabowie nad Pilicą
III miejsce – Amelia Marszałkiewicz – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bierwcach

IV kategoria:
I miejsce – Bartłomiej Liberadzki - uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej im. kpt. pil. Tadeusza Sędzielowskiego w Baryczy
II miejsce – Stanisław Zając - uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Słupicy
III miejsce – Kinga Kucharska – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Polskich spod Monte Cassino w Grabowie nad Pilicą

Honorowy patronat nad XXII edycją Rejonowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej objęli: Pani Wioletta Krzyżanowska - Mazowiecki Kurator Oświaty, Pani Teresa Fryszkiewicz – Wójt Gminy Garbatka-Letnisko oraz Pan Krzysztof Wolski – Starosta Kozienicki.
Głównym fundatorem nagród, które zostały zakupione dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie, była Pani Wójt – Teresa Fryszkiewicz, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.
Szczególnymi osobami, które gościły na tym niezwykłym wydarzeniu, były: Pani Maria Dziedzicka - autorka "Kroniki Garbatki", założycielka i członkini Stowarzyszenia Przyjaciół Garbatki oraz Pan Krzysztof Wolski – Starosta Kozienicki.

To była piękna uroczystość. Pełna wzruszeń i pozytywnych emocji. Niezmiernie jest nam miło, że organizowany przez naszą szkołę konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i co roku przybywają do nas miłośnicy żywego słowa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w tegorocznej edycji konkursu, gratulujemy talentu, wrażliwości i odwagi. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę nauczycieli oraz rodziców, którzy przygotowali dzieci do występu. Mam nadzieję, że spotkamy się znów za rok, aby wspólnie przeżywać to, co piękne, szlachetne i wzruszające. Aby odkrywać to, co ukryte w sercu i duszy. Aby ze sobą pobyć chwilę i wspólnie pielęgnować pamięć o przeszłości…

Karolina Matejszczak

Organizator XXII edycji Rejonowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce – Letnisko – Pani Agnieszka Babańca
Osoba odpowiedzialna za organizację konkursu: pani Karolina Matejszczak
Prowadzenie konkursu (konferansjer): Pani Renata Maj
Oprawa plastyczna: Pani Agata Styczyńska
Dyplomy, zaproszenia, zdjęcia: Pani Monika Rodakowska
Nagranie wideo: Pan Damian Kęska

6 maja 2024r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do Rejonowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej. W przeglądzie talentów sztuki żywego słowa wzięło udział 20 uczniów z klas 1-7. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów komisja konkursowa w składzie: pani Beata Pasierbiak, pani Monika Rodakowska, pani Diana Kusal oraz pani Karolina Matejszczak  wyłoniła 3 uczniów, którzy już 8 maja będą reprezentować naszą szkołę na etapie rejonowym.

Tym razem są to dziewczynki.

Laureatkami zostały:
- Magdalena Wiśniewska z klasy 2a (kategoria: klasy 1-3),
- Nina Gwardys z klasy 5a (kategoria: klasy 4-6),
- Maja Urbaniak z klasy 7b (kategoria: klasy 7-8).

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknych recytacji oraz scenicznej odwagi, natomiast Madzi, Ninie i Mai życzymy powodzenia w finale konkursu. Dziewczęta, trzymamy za Was kciuki! Będzie dobrze:)))

Karolina Matejszczak

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Kozienicach poinformowała, że został rozstrzygnięty etap placówki Terenowej KRUS Kozienice XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół podstawowych „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.

Decyzją Komisji Konkurswoej – składającej się z przedstawicieli: Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Państwowej Inspekcji Pracy – laureatami Konkursu zostali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce-Letnisko w grupie wiekowej klas 4-8:

  • II miesjce zajęła Lena Banaś z klasy 5b
  • wyróżnienie otrzymała Agnieszka Waszkiewicz z klasy 7a.

Serdecznie gratulujemy laureatom.

Szkolny koordynator konkursu:
Agata Styczyńska

Dnia 17.04.2024 r. W Publicznej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce -Letnisko odbyła się I Edycja Konkursu Międzyszkolnego Piosenki Anglojęzycznej „You can sing”.

Celami konkursu było: rozwijanie słownictwa, w szczególności wymowy, prezentacja umiejętności wokalnych oraz językowych, propagowanie śpiewu jako formy nauki języka angielskiego, rozbudzanie zainteresowania nauką języka angielskiego oraz muzyki oraz promowanie aktywności twórczej ze wszystkimi aspektami występu na scenie.

W konkursie udział wzięli uczniowie z ośmiu szkół, tj. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Zygmunta Starego w Kozienicach, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego w Kozienicach, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Zespół Placówek Oświatowych Policzna, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej -Curie w Wysokim Kole, Zespół Szkolno- Przedszkolny im. Kazimierza Ośki w Starych Słowikach oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Garbatce - Letnisko.

Jury oceniało: walory głosowe, interpretację repertuaru, muzykalność, poczucie rytmu, dykcję, poprawność językową oraz ogólny wyraz artystyczny.

I miejsce zajęła Oliwia Adamiec z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Kozienicach. II miejsce zajęła Weronika Sidorczuk z Zespołu Placówek Oświatowych w Policznie. III zajęła Julia Przerwa z Zespołu Placówek Oświatowych w Policznie.

Uczniowie wyróżnieni to: Cecylia Chołuj z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kozienicach, Wiktoria Bomba z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach oraz Borys Sztobryn z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnolesie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy! Dziękujemy za zainteresowanie konkursem, zapraszamy za rok.

Izabela Jaskulska
Damian Kęska

W dniu 12 kwietnia, w Skansenie Bojowym I Armii Wojska Polskiego w Mniszewie, odbyło się podsumowanie trzech konkursów organizowanych przez Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK wspólnie z Samorządem Województwa Mazowieckiego:

- VII edycji konkursu „Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie”
- Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Województwa Mazowieckiego „Poznajemy Ojcowiznę”
- Ogólnopolskiego Internetowego Konkursu Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej

Wszystkie konkursy zostały objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Miło nam poinformować, że w VII Mazowieckim Konkursie "Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie" w kategorii szkół podstawowych nasza szkoła otrzymała wyróżnienie i prawo używania logo „Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie 2023”. Jest to nasz pierwszy udział w tym konkursie.  

Jeszcze większa niespodzianka czekała nas podczas podsumowania kolejnego konkursu.

Z dumą informujemy, że w Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym Województwa Mazowieckiego „Poznajemy Ojcowiznę” I miejsce w kategorii szkół podstawowych (prace indywidulane) zdobył Grzegorz Bieńko z klasy 5b za pracę "Wesele, Hej Wesele", pod opieką pani Marioli Gębskiej.

Podziękowania kierujemy do uczennic klasy 7a – Anny Kamińskiej i Wiktorii Węsierskiej, które brały udział w Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej. Jak przekazali organizatorzy, dyplomy zostaną wysłane do w/w uczennic, ponieważ ze względu na ograniczoną ilość miejsc nie wszyscy mogli uczestniczyć w uroczystości.

Po emocjonującym podsumowaniu wszyscy uczestnicy udali się na zwiedzanie Skansenu. Mieli okazję przejść transzejami kompanijnego odcinka obrony a także obejrzeć ekspozycję sprzętu bojowego na stanowiskach bojowych.

Gratulujemy Grzesiowi wysokiego wyniku i życzymy dalszych sukcesów, a wszystkim naszym krajoznawcom dziękujemy za zaangażowanie.

Mariola Gębska, Natalia Rokita

I miejsce – Alicja Wasiak klasa VIIIa
II miejsce – Agnieszka Waszkiewicz klasa VIIa, Gabriel Kubiak klasa VIIb
III miejsce –Wiktoria Węsierska  klasa VIIa, Wojciech Kozuń klasa VIIb

Dziękuję  wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratuluję!

Anna Szczypińska

13 marca 2024 roku w naszej szkole odbył się etap szkolny „Konkursu Zagadek Logiczno-Matematycznych” dla uczniów klas 7-8 , organizowany przez Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu. W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas 7. Poznaliśmy wyniki tego konkursu, do etapu finałowego zakwalifikowała się uczennica kl.7b Lena Basaj. Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie finałowym.

Łukasz Wiraszka

13 marca 2024 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbyły się eliminacje 47. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka, XLI Małego Konkursu Recytatorskiego oraz 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W tym wydarzeniu kulturalnym uczestniczyli także uczniowie naszej szkoły: Izabela Klimowicz (klasa 2a), Ignacy Jędrasek (klasa 3b), Zuzanna Maciąg ( klasa 4a) oraz Martyna Iwanowska (klasa 6a).

W przesłuchaniach wzięło udział 91 recytatorów z okolicznych szkół. Występy recytatorów oceniała komisja w składzie:Hanna Jaworska, Czesława Jakubska oraz Elżbieta Zawodnik- panie polonistki oraz ekspertki w dziedzinie kultury żywego słowa. Jury oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy, ogólny wyraz artystyczny oraz wymowę.

Po uważnym wysłuchaniu recytatorów nadszedł najbardziej emocjonujący moment spotkania - ogłoszenie wyników. Okazało się, że  występ  Ignacego Jędraska zrobił na jury bardzo duże wrażenie. Talent chłopca został dostrzeżony i w rezultacie Ignacy otrzymał wyróżnienie.

Wszyscy nasi uczniowie wspaniale zaprezentowali się podczas występu, z czego jesteśmy bardzo dumni. Izabeli, Zuzannie i Martynie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły w konkursie i piękne wystąpienia, natomiast Ignacemu gratulujemy wyróżnienia.

Po zakończeniu eliminacji czwórka naszych zdolnych uczniów pod opieką pani Moniki Rodakowskiej udała się w kierunku dworca kolejowego. Po drodze dzieci miały okazję zrelaksować się na miejskim placu zabaw. To był naprawdę bardzo udany i pełen wrażeń dzień.

Karolina Matejszczak

20 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się turniej „Na sportowo-zdrowo”, w którym wzięli udział uczniowie klas  I-III. Rozgrywki sportowe prowadziła pani Renata Maj,  która przedstawiła zasady przebiegu turnieju oraz zachęciła wszystkich do kibicowania uczestnikom zmagań sprawnościowych.  W słowa zachęty wplecione zostały hasła dotyczące zdrowia, co jeszcze bardziej motywowało zawodników do jak najlepszego zaprezentowania swoich umiejętności fizycznych.

Rywalizacja między młodymi sportowcami była zacięta. Uczniowie zmierzyli się z takimi konkurencjami jak: wyścig sztafet, toczenie dużej piłki slalomem, bieg z jajkiem na łyżce, toczenie piłki w tunelu, skoki przez obręcze. Wszystkie zadania sprawnościowe zostały przygotowane przez panią Beatę Pasierbiak.

W rozgrywkach  międzyklasowych zwyciężyły: klasa Ib, klasa IIa, klasa IIIa. Jednak nie zwycięstwo było najważniejsze, a dobra i zgodna zabawa. Oprócz nagród każda klasa otrzymała porcję witamin w postaci jabłek i marchewek.

Świeże owoce i warzywa są  regularnie przekazywane dzieciom dzięki realizowanemu na terenie naszej szkoły programowi „Warzywa i owoce dla szkół”.  Wszystkim organizatorom i uczestnikom tego sportowego wydarzenia serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę oraz niesamowite emocje! Z ogromną niecierpliwością czekamy na kolejny turniej.

Natalia Kęska

18 marca w Centrum Kulturalno - Artystycznym w Kozienicach odbyło się podsumowanie etapu powiatowego XXXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę". W konkursie tym, w kategorii prac indywidualnych brał udział uczeń klasy 5b Grzegorz Bieńko.

Prace oceniało Jury w składzie:

1. Lucyna Mańkowska – członek Zarządu Oddziału, przewodnicząca Rady Programowej ds. Młodzieży Szkolnej ZG PTTK
2. Maria Gola – członek Zarządu Oddziału, członek Zarządu MFO PTTK
3. Wiesława Choroś - historyk
4. Kamil Kultys – nauczyciel geografii, dwukrotny laureat etapu centralnego konkursu „Poznajemy Ojcowiznę”.

Praca Grzegorza, zatytułowana „Wesele, Hej Wesele!”, przygotowana pod opieką p. Marioli Gębskiej, zajęła III miejsce i zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich.

Nagrody laureatom wręczali: Starosta Powiatu Kozienickiego Krzysztof Wolski, Wicestarosta Małgorzata Bebelska oraz Prezes Oddziału PTTK w Kozienicach Arkadiusz Nowakowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Gratulujemy Grzesiowi nagrody i awansu do kolejnego etapu!

Mariola Gębska

14 marca 2024 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Naszą szkołę reprezentowali:

I grupa wiekowa (klasy I-IV)
Borys Kowalski 4a
Tymon Kowalski 2b

II grupa (klasy –VIII)
Ada Zawłocka 6a
Weronika Sumigowska 6a
Paulina Mucha 6b
Weronika Zawodnik 5b

Eliminacje powiatowe przebiegały dwuetapowo. W pierwszej kolejności wszyscy uczestnicy rozwiązywali test, następnie pięć najlepszych osób z każdej grupy wiekowej wykazało się wiedzą praktyczną przed komisją konkursową. W oczekiwaniu na wyniki po pierwszej konkurencji uczestnicy mieli okazję zwiedzić obiekt Państwowej Straży Pożarnej.

Najlepszy z reprezentacji naszej szkoły okazał się Borys Kowalski, który zajął II miejsce w Turnieju w kategorii Grupa I  - szkoły podstawowe kl.  I-IV.

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, bony upominkowe oraz nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy Turnieju także upominki.

Nagrody laureatom wręczali:

Krzysztof Wolski – Starosta Powiatu Kozienickiego
Piotr Kozłowski – Burmistrz Gminy Kozienice
Dorota Stępień – Zastępca Burmistrza Gminy Kozienice
Hubert Czubaj - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP w Kozienicach
Mieczysław Jelonkiewicz - Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP w Kozienicach
bryg. Paweł Kowalski – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kozienicach.

 

Borysowi gratulujemy sukcesu i zachęcamy uczniów do udziału w OTWP w kolejnym roku szkolnym.

Mariola Gębska, Dominika Grygiel

W czwartek 14 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach. Jednym z nich był konkurs na najładniejszy plakat przybliżający wiadomości i ciekawostki o liczbie π. Ocenie podlegała nie tylko estetyka i staranność wykonania, ale przede wszystkim kreatywność i poprawność merytoryczna. Wykonane przez uczniów plakaty ozdobiły szkolny korytarz, dzięki czemu wszyscy mogli podziwiać prace swoich kolegów. Wyniki tego konkursu przedstawiały się w następujący sposób:

W kategorii klas 4-5
I miejsce Iga Zawodnik kl. 5a
II miejsce Lena Banaś kl. 5b
III miejsce Julia Szczerbińska kl. 5a

W kategorii klas 6-8
I miejsce Karolina Sekuła kl. 7b
II miejsce Weronika Sumigowska kl. 6a
III miejsce Oliwia Lachowska kl. 6a

W kolejnym konkursie ,,Mistrz pamięci” uczniowie mogli wykazać się umiejętnością zapamiętania jak największej ilości cyfr w rozwinięciu dziesiętnym liczby π. Mistrzami pamięci zostali:

W kategorii klas 4-5
I miejsce Marcelina Stalmach kl. 5a, która zapamiętała 72 kolejne cyfry rozwinięcia dziesiętnego liczby π
Wyróżnienie otrzymała Weronika Starzyk kl. 5b, która zapamiętała 54 kolejne cyfry rozwinięcia dziesiętnego liczby π

W kategorii klas 6-8
I miejsce Wiktoria Węsierska kl. 7a, która zapamiętała 64 kolejne cyfry rozwinięcia dziesiętnego liczby π
Wyróżnienie otrzymała Oliwia Lachowska kl. 6a, która zapamiętała 24 kolejne cyfry rozwinięcia dziesiętnego liczby π

Trzeci konkurs polegał na napisaniu własnego wiersza o liczbie π. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała Dominika Garczyna z klasy 5a.

Uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a zwycięzcy i wyróżnieni pamiątkowe dyplomy. Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych obchodach Święta Liczby Pi w przyszłym roku szkolnym.

Patrycja Zawadzak
Łukasz Wiraszka

7 marca 2024 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczniowie rozwiązywali test wyboru. Wykazali się wiedzą zdobytą wcześniej podczas spotkań w szkole ze strażakami. Cennym doświadczeniem była też wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej w Garbatce-Letnisku.

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:
I grupa wiekowa (klasy I-IV)
Borys Kowalski 4a
Tymon Kowalski 2b

II grupa (klasy –VIII)
Ada Zawłocka 6a
Weronika Sumigowska 6a
Paulina Mucha 6b
Weronika Zawodnik 5b
Oliwia Lachowska 6a

Dziękujemy dh Robertowi Gryglowi i dh Albertowi Gryglowi za pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursu oraz przeprowadzenie eliminacji gminnych. Uczniom i uczennicom życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Dominika Grygiel, Mariola Gębska

6 marca 2024 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do XLI Małego Konkursu Recytatorskiego oraz do konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka. W przeglądzie talentów recytatorskich wzięło udział 25 uczniów  klas I - VI  - to zwycięzcy etapu klasowego. Występy uczniów oceniało jury w składzie: pani Monika Rodakowska, pani Monika Suwalska, pani Natalia Rokita oraz pani Karolina Matejszczak - organizatorka eliminacji szkolnych. Młodzi recytatorzy przygotowali się niezwykle sumiennie  - zaprezentowali różnorodne utwory najwybitniejszych polskich poetów.

Wszystkie występy były bardzo dobre. Uczniowie przedstawili interesujące interpretacje dzieł poetyckich. Jury miało nie lada kłopot z wytypowaniem zwycięzców. Po burzliwej naradzie ustalono, że na występie w Pionkach naszą szkołę reprezentować będą następujący uczniowie:

Izabela Klimowicz z klasy 2a - XLI Mały Konkurs Recytatorski (opiekun: pani Natalia Kęska);
Ignacy Jędrasek z klasy 3b - konkurs recytatorski Warszawska Syrenka (opiekun: pani Monika Dąbrowska);
Zuzanna Maciąg z klasy 4a - XLI Mały Konkurs Recytatorski (opiekun: pani Katarzyna Wróbel);
Martyna Iwanowska z klasy 6a - XLI Mały Konkurs Recytatorski (opiekun: pani Katarzyna Wróbel).

Wszystkim recytatorom serdecznie dziękujemy za udział w eliminacjach, a zwycięzcom życzymy pomyślności na dalszych szczeblach konkursów.

Karolina Matejszczak

W naszej szkole realizowany jest „Program dla szkół” w ramach którego, uczniowie klas 1-5 otrzymują owoce, warzywa i produkty mleczne. Nauczyciele w ramach programu realizują także działania edukacyjne, mające na celu upowszechnianie wśród uczniów wiedzy na temat zdrowego odżywianiai zdrowego stylu życia.

Po raz kolejny uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie na stworzenie kukiełek przy pomocy ogólnie dostępnych owoców i warzyw. Oczywiście jak zawsze mogliśmy liczyć na kreatywność naszych uczniów.

Cudowny kalafiorowy baranek czy borówkowo – ziemniaczany pająk, to niektóre z kukiełek przygotowanych na konkurs. Pozostałe kukiełki są równie wspaniałe,  co można podziwiać na zdjęciach. Laureaci konkursu to: Mateusz Otarkowski z klasy 1b, Aleksander Kęska z klasy 1b, Nikodem Głowacki z klasy 2a oraz Blanka Kwaśnik z klasy 3b. Wszyscy oczywiście zajęli 1 miejsce. Dziękujemy rodzicom za wsparcie i zachęcenie swoich pociech do twórczej pracy.

Gratulujemy laureatom i mamy nadzieję, że ponownie zabłysną wspaniałymi pomysłami w kolejnych konkursach.

Szkolny Koordynator „Programu dla szkół”
Agata Styczyńska

Uczniowie klas I - III wzięli udział w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Synapsik organizowanego przez Wydawnictwo Synapsa pod patronatem MEN. W konkursie uczestniczyło 25 uczniów klas I-III. Konkurs polegał na rozwiązaniu w ciągu 45 minut testu obejmującego zakres wiedzy z edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i języka angielskiego. Zadania wymagały znacznych umiejętności nie tylko czytania ze zrozumieniem, logicznego myślenia, rozumowania arytmetycznego, ale również znajomości rozwiązywania krzyżówek, rebusów, odczytywania tabel. W edycji tego konkursu nie otrzymaliśmy nagrody głównej. Uczestnicy otrzymali upominki. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie i życzę dalszych sukcesów. Koordynator konkursu Anna Karsznia