Rok szkolny 2022/2023

W ramach działań edukacyjnych „Programu dla szkół” został zorganizowany konkurs plastyczny na plakat promujący hasło „Chcę być zdrowy”. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce Paulina Mucha klasa 5b
II miejsce Nina Gwardys klasa 4a
III miejsce Mikołaj Krawczyk klasa 5a.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy uczestnikom konkursu za piękne plakaty.
Koordynatorki „Programu dla szkół”:
Danuta Matysiak i Agata Styczyńska

19 czerwca 2023 r.  został rozstrzygnięty konkurs "Najciekawszy zeszyt lektur". Konkurs miał na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, rozbudzanie ich zainteresowań czytelniczych, zachęcenie do wypożyczania i czytania książek. Wybór był bardzo trudny, gdyż uczniowie prowadzą zeszyty lektur bardzo estetycznie i pomysłowo. I miejsce zajęła Lena Stasiak, II miejsce Blanka Kwaśnik,III miejsce Martyna Maj, wyróżnienie Malwina Otarkowska. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody w postaci książkowej. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje konkursu w przyszłym roku szkolnym.


Natalia Kęska

Uczniowie klas I III wzięli udział w XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Synapsik organizowanego przez Wydawnictwo Synapsa pod patronatem MEN. W konkursie uczestniczyło 32 uczniów klas I-III.Konkurs polegał na rozwiązaniu w ciągu 45 minut testu obejmującego zakres wiedzy  z edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, ekologicznej i języka angielskiego.  Zadania wymagały znacznych umiejętności nie tylko czytania ze zrozumieniem, logicznego myślenia, rozumowania arytmetycznego, ale również znajomości rozwiązywania krzyżówek, rebusów, odczytywania tabel. W edycji tego konkursu nie otrzymaliśmy nagrody głównej Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali imienne dyplomy uczestnictwa i  grę planszową edukacyjną. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie i życzę dalszych sukcesów.

GRATULUJĘ
Koordynator konkursu
Anna Karsznia

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Kozienicach poinformowała, że została rozstrzygnięta tegoroczna edycja konkursu „Bezpiecznie na wsi mamy” i decyzją komisji konkursowej laureatami w grupie wiekowej klas 4-8 zostali uczniowie naszej szkoły: III miejsce zdobyła Magda Kępka z klasy 5a i wyróżnienie Gabriel Kubiak z klasy 6b.

Serdecznie gratulujemy laureatom i jesteśmy dumni, że w naszej szkole rozwijają się takie wspaniałe talenty artystyczne.

Szkolny koordynator konkursu:
Agata Styczyńska

17 maja w Kozienicach odbył się Festiwal Piosenki o Zdrowiu, którego organizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach. W muzycznym wydarzeniu wzięło udział 191 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu kozienickiego, którzy mieli za zadanie przedstawić utwór muzyczny o tematyce szeroko pojętego zdrowia i zdrowego stylu życia. Oficjalnego otwarcia Festiwalu dokonał Starosta Kozienicki Krzysztof Wolski, który objął wydarzenie patronatem honorowym. Natomiast w ceremonii wręczania dyplomów i nagród laureatom konkursu uczestniczyła Wicestarosta Małgorzata Bebelska. Miło nam ogłosić, że zespół instrumentalno-wokalny NO NAME w składzie: Zofia Brudzyńska, Weronika Starzyk, Małgorzata Kamińska, Anna Kamińska, Ada Zawłocka i Michał Kamiński zdobył I miejsce w kategorii szkoły podstawowe klasy VI-VIII. Nasza placówka będzie reprezentowała powiat Kozienicki na Wojewódzkim Festiwalu w Siedlcach. Powodzenia młodzi artyści!

Tomasz Kubiak

16 maja 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Garbatce-Letnisko odbyła się XXI edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej. Gości przywitała prowadząca tegoroczny konkurs, pani Agnieszka Rygiel, która zaprosiła do wysłuchania krótkiego występu uczennicy naszej szkoły, solistki Zofii Brudzyńskiej. Zosia zaprezentowała własną interpretację utworu „Żeby Polska była Polską” Jana Pietrzaka.

Oficjalnego otwarcia konkursu, którego tegorocznym mottem są słowa Alberta Camusa: „Poznajemy ojczyznę w momencie, kiedy ją mamy utracić”, dokonała pani dyrektor Agnieszka Babańca. Wyraziła radość z popularności, jaką cieszy się konkurs zauważając, że większość szkół i przedszkoli uczestniczy w nim rokrocznie. Zaznaczyła, że przedsięwzięcie jest wspieranefinansowo i rzeczowo przez władze samorządowe – nagrody, jak co roku ufundowane zostały przez Gminę Garbatka-Letnisko, której Wójt Teresa Fryszkiewicz objęła konkurs patronatem. Nagrody rzeczowe dla uczestników konkursu przekazało Starostwo Powiatowe, a patronatem objął go Starosta Powiatu Kozienickiego, pan Krzysztof Wolski. Pani dyrektor dodała także, że już po raz kolejny uzyskaliśmy także patronat Mazowieckiego Kuratora Oświaty, pani Aurelii Michałowskiej.

Po części wstępnej rozpoczęły się prezentacje konkursowe. Pani Agnieszka Rygiel w kilku słowach przypomniała zasady konkursu oraz kryteria, jakimi kierować się będzie jury przy ocenie recytacji. Życzyła wszystkim recytatorom powodzenia i zaprosiła do prezentacji swoich umiejętności.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 28 uczniów z 14 placówek oświatowych: 11 szkół i 3 przedszkoli z terenu powiatu kozienickiego, radomskiego i zwoleńskiego. Poziom konkursu, jak co roku, był bardzo wysoki. Recytatorzy pięknie interpretowali różnorodne utwory i wspaniale prezentowali się na scenie.

Jury w składzie: pani Elżbieta Dziedzicka, polonistka, miłośniczka historii Garbatki, pani Małgorzata Markowska kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Garbatce-Letnisko oraz pani Renata Domagała, polonistka, po obejrzeniu prezentacji konkursowych uznało, że nagrodzeni zostaną:

w kategorii I (przedszkola)
1 miejsce: Liliana Wdowska
Publiczna Szkoła Podstawowa w Suskowoli

2 miejsce: Zofia Wiączek
Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej

3 miejsce: Nikola Kęska
Publiczna Szkoła Podstawowa w Wólce Tyrzyńskiej

Wyróżnienie: Kalina Maroń
Publiczne Przedszkole w Garbatce-Letnisko

w kategorii II ( klasy I-III)
1 miejsce: Maciej Zawadziak
Publiczna Szkoła Podstawowa w Laskach

2 miejsce: Szymon Seremak
Publiczna Szkoła Podstawowa w Głowaczowie

3 miejsce: Wiktoria Grabska
Publiczna Szkoła Podstawowa w Wólce Tyrzyńskiej

w kategorii III (klasy IV-VI)
1 miejsce Alan Kępka
Publiczna Szkoła Podstawowa w Laskach

2 miejsce: Patrycja Stańczyk
Publiczna Szkoła Podstawowa w Grabowie nad Pilicą

3 miejsce: Martyna Iwanowska
Publiczna Szkoła Podstawowa w Garbatce-Letnisko

 

w kategorii IV (klasy VII-VIII)
1 miejsce Maja Czerska
Publiczna Szkoła Podstawowa w Janikowie

2 miejsce: Wiktor Strzeżek
Publiczna Szkoła Podstawowa w Pionkach

3 miejsce Agata Zielińska
Publiczna Szkoła Podstawowa w Suskowoli

Wyróżnienie: Maja Pochylska
Publiczna Szkoła Podstawowa w Garbatce-Letnisko

Oprócz nagród i dyplomów dla zwycięzców przygotowaliśmy także dyplomy i upominki za udział w konkursie, by tak jak co roku nikt nie wyjechał od nas z pustymi rękami.

Wszystkim recytatorom i ich opiekunom dziękujemy za przybycie i serdecznie gratulujemy pięknych występów.

Konkursowe recytacje można obejrzeć na stronie Telewizji „Nasz Powiat”, która objęła konkurs patronatem medialnym.

Konkurs, organizowany przez dyrektora  Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce-Letnisko, został przygotowany przez zespół nauczycieli: Annę Rutkę, Agnieszkę Rygiel, Monikę Rodakowską, Agatę Styczyńską oraz Mariolę Nowakowską, Natalię Rokitę i Tomasza Kubiaka.

Zapraszamy do obejrzenia szerszej relacji zdjęciowej umieszczonej w Galerii.

Anna Rutka

W dniach 24-25 kwietnia odbył się konkurs dla klas IV-VIII, polegający na napisaniu dyktanda w języku angielskim.
Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: klasy IV-V oraz VI-VIII.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Klasy IV-V
1. miejsce - Krzysztof Prygiel klasa 5b, Borys Siwecki klasa 5b
2. miejsce- Klaudia Głowacka klasa 4b,
3. miejsce - Weronika Zawodnik klasa 4b, Ada Zawłocka klasa 5a, Franciszek Kozak klasa 5b.
Klasy VI-VIII
1. miejsce - Bartosz Bernacik klasa  8c , Lena Gnyś klasa  8b, Alan Kołdej klasa  8c, Maja Pochylska klasa  8a
2. miejsce - Oliwia Sobieszek klasa  8a, Jakub Zawłocki klasa  8c
3. miejsce - Bartłomiej Basaj klasa 8a, Zuzanna Kęska klasa  8b, Karolina Pomarańska klasa  8a
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w dyktandzie. Laureatom serdecznie gratulujemy.

Ewelina Piecyk-Kowalska
Izabela Jaskulska
Damian Kęska

Tuż przed majowym weekendem rozstrzygnięte został konkurs fotograficzny promujący czytelnictwo:
Jury nagrodziło następujące uczennice:
I miejsce – Wiktoria Hołuj (uczennica klasy VIIIb)
II miejsce – Wiktoria Węsierska (uczennica klasy VIa)
III miejsce – Anastasiia Kotsiuk (uczennica klasy VIa)
Wyróżnienie otrzymała Joanna Klimowicz (uczennica klasy VIIa)
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy rozwijania pasji fotograficznej oraz czytelniczej.
Konkurs przeprowadzony został w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Monika Rodakowska

I miejsce – Lena Cieślak klasa 2b
II miejsce – Amelia Kwaśnik klasa VIIIa
III miejsce – Wiktoria Węsierska klasa VIa
Wyróżnienie – Kacper Kopczyński  klasa VIIIb, Alan Kołdej klasa VIIIc, Jakub Lachowski klasa Ib, Michał Szóstak klasa Ib
Dziękuję  wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratuluję!

Anna Szczypińska

26.04.2023 r. w OPP „OGRÓD JORDANOWSKI” w Kozienicach odbył się 14. Festiwal Piosenki i Pieśni Religijnej. Podczas konkursu zaprezentowało się ponad 170 uczestników z 14 placówek.
Jury w składzie Ks. Dariusz Sałek, Joanna Ługowska-Kościug, Ks. Tomasz Pastuszka oceniało występy młodych zdolnych artystów.
Miło nam oznajmić ,że uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się rewelacyjnie.


W kategorii zespołów szkół podstawowych kl. IV-VIII  - zespół instrumentalno-wokalny „NO NAME”  z PSP im. Królowej Jadwigi w Garbatce Letnisko w składzie : Marlena Maj - śpiew, Wiktoria Zawodnik - śpiew, Wiktoria Starzyk – śpiew, trąbka,  Michał Kamiński – klarnet,  Anna Kamińska- skrzypce, Małgorzata Kamińska - wiolonczela, Zofia Brudzyńska – gitara i Ada Zawłocka – gitara zdobył I MIEJSCE
W kategorii DUETY  szkół podstawowych kl. IV-VIII   Zofia Brudzyńska i Marlena Maj zdobyły I MIEJSCE a Weronika Starzyk i Weronika Zawodnik III MIEJSCE.
Uczennicom akompaniował zespół instrumentalny w składzie : Anna Kamińska- skrzypce, Małgorzata Kamińska – wiolonczela, Michał Kamiński – klarnet.
Życzymy dalszym sukcesów artystycznych
Tomasz Kubiak

30 marca w Ogrodzie Jordanowskim w Kozienicach, odbyło się uroczyste podsumowanie etapu powiatowego XXX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę". W konkursie tym, w kategorii prac indywidualnych, brała udział uczennica klasy 8a Zofia Brudzyńska.


Prace oceniało Jury w składzie:
1. Lucyna Mańkowska – członek Zarządu Oddziału, przewodnicząca Rady Programowej ds. Młodzieży Szkolnej ZG PTTK
2. Maria Gola – członek Zarządu Oddziału, członek Zarządu MFO PTTK
3. Wiesława Choroś - historyk
4. Kamil Kultys – dwukrotny laureat etapu centralnego konkursu „Poznajemy Ojcowiznę”.
Praca Zosi, zatytułowana „Lokalne harcerstwo wczoraj i dziś”, przygotowana pod opieką p. Marioli Gębskiej, zajęła III miejsce i zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich.
Nagrody laureatom wręczali Zastępca Burmistrza Gminy Kozienice Mirosław Pułkowski oraz Prezes Oddziału PTTK w Kozienicach Arkadiusz Nowakowski.
Gratulujemy Zosi nagrody i awansu do kolejnego etapu!
Mariola Gębska

21.04.2023 r. w Hali Sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Garbatce-Letnisko odbyły się Międzyszkolne Rozgrywki w Piłkę Siatkową Dziewcząt i Chłopców. Rywalizowali uczniowie
z Gniewoszowa oraz Garbatki-Letnisko pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego Krzysztofa Kołdeja, Waldemara Langi oraz Tomasza Krekory. Mecze rozegrano do 2 wygranych setów.

Wyniki:

Dziewczęta
Garbatka-Letnisko – Gniewoszów – 0:2

Chłopcy
Garbatka-Letnisko – Gniewoszów – 2:0
Gratulujemy zwycięzcom.


Tomasz Krekora

W ramach programu Trzymaj Formę w dniach 14-15-16 marca 2023 r. w Gminnej Hali Sportowej rozegrano Turniej Koszykarski Klas Ósmych PSP w Garbatce-Letnisko.
Zawody zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Waldemar Langa i Tomasz Krekora.

Wyniki

Kategoria Dziewczęta:

I miejsce – klasa VIII A w składzie:
Sobieszek Oliwia
Pomarańska Karolina
Maj Dominika
Jurek Martyna
Kwaśnik Amelia
Hajduk Wiktoria

II miejsce – klasa VIII B w składzie:
Gnyś Lena
Rafa Aleksandra
Anglisz Aleksandra
Pachocka Maja
Kotsiuk Nika
Hołuj Wiktoria
Słyk Magdalena

31.03.2023r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbyły się eliminacje do XL Małego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Ignacy Jędrasek - w kategorii klas I-III Warszawska Syrenka (opiekun: pani Monika Dąbrowska), Martyna Iwanowska - w kategorii klas IV-VI (opiekun: pani Anna Rutka), Alicja Wasiak – kategoria klas VII-VIII (opiekun: pani Anna Rutka) oraz Weronika Kozuń - w kategorii klas VII-VIII (opiekun: Agnieszka Rygiel).

Wszyscy nasi recytatorzy zapanowali nad tremą i zaprezentowali bardzo wyskoki poziom, a Ignacy i Weronika otrzymali wyróżnienia za interpretacje odpowiednio "Kwoki" Jana Brzechwy i "Ballady" Wisławy Szymborskiej.
Serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i rozwijania pasji.

Agnieszka Rygiel

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Oliwia Sobieszek została nagrodzona w konkursie pt. „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna”, zorganizowanym przez Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu. Uczennica otrzymała III miejsce w kategorii wiekowej: klasy VI – VIII szkoły podstawowej.  Oliwia wraz z rodzicami została zaproszona na uroczyste odebranie nagrody w Niedzielę Palmową 2 kwietnia na terenie Skansenu w Radomiu.

Należy wspomnieć, że jest kolejny sukces Oliwii w tym właśnie konkursie. W poprzedniej edycji nasza uczennica zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Jesteśmy bardzo dumni z artystycznych osiągnięć Oliwii i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Szkolny koordynator konkursu
Agata Styczyńska