Filmy - rok szkolny 2021/2022

Babciu, Dziadku, co Wam dam?
Jedno serce tylko mam,
a w tym sercu róży kwiat...
Żyjcie jeszcze dwieście lat!

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to dwudziestego pierwszego i dwudziestego drugiego każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Dzień Babci i Dzień Dziadka to okazja do wyrażenia naszej wdzięczności za trud i opiekę, którą włożyli w wychowanie swoich wnucząt.

Najmłodsi uczniowie wykonali dla swoich dziadków przepiękne laurki i upominki. Przygotowali również artystyczną niespodziankę, aby podziękować Babciom i Dziadkom przede wszystkim za miłość, dobre słowo i obecność.

Klaudia Ambroszczyk

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE IA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE IB

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE IIB

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE IIIA

 

6 grudnia wspominamy Świętego Mikołaja – biskupa. Tego dnia ma on swoje imieniny. Dla większości z nas był to pierwszy święty, z którym zawarliśmy bliższą znajomość. W dzień swojego święta Święty Mikołaj chętnie dzieli się tym, co posiada z innymi. Odwiedza wszystkie dzieci w ich domach, przedszkolach, szkołach i szpitalach.

Również do naszej szkoły przybył z prezentami. Miało to miejsce na spotkaniu z uczniami klas trzecich, którzy przyjęli Świętego w imieniu wszystkich dzieci z klas I-III.

W podziękowaniu za upominki klasy drugie zaśpiewały piosenki. Klasa Ia wykonała jego portrety, a klasa Ib ubrała choinkę, pod którą czekają na nich prezenty.

Po rozdaniu prezentów Mikołaj wyruszył w dalszą podróż, aby odwiedzić wszystkich tych, którzy czekają na niego z utęsknieniem w ten szczególny dzień.

Oprócz Świętego Mikołaja z życzeniami do uczniów i pracowników szkoły przyszła także pani dyrektor Agnieszka Babańca, która wręczyła im drobne upominki.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem pani Moniki Rodakowskiej, która udokumentowała to wydarzenie. Księdzu Romanowi dziękujemy za pomoc merytoryczną i wsparcie nie tylko duchowe.

W imieniu dzieci bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do uśmiechu na ich twarzy.

Uczniowie klasy IIIa i IIIb, Renata Maj