Rok szkolny 2019/2020

Wyróżnienia w poszczególnych kategoriach otrzymali:
Kategoria Żaczek – Natalia Maj
Kategoria Beniamin – Zuzanna Hołuj
Kategoria Kadet – Zuzanna Kamińska, Jakub Pyrka
Gratulujemy wyróżnień – nauczyciele matematyki.

Pobierz WIERSZE

Uczniowie klas od  1 do 5 naszej szkoły od początku roku szkolnego do momentu wprowadzenia stanu pandemii uczestniczyli w „Programie dla szkół”. W ramach  tego programu co najmniej 3 razy w tygodniu otrzymywali świeże owoce i warzywa, soki oraz produkty mleczne. 

Aby skutecznie i trwale kształtować zdrowe nawyki żywieniowe nie tylko uczniów ale także ich rodzin został  ogłoszony „Literacki konkurs rodzinny”. Polegał on na napisaniu przez ucznia i dowolnego członka jego rodziny wiersza na temat zdrowego odżywiania, zalet spożywania warzyw i owoców, produktów mlecznych czy zdrowego stylu życia.

Współpraca dzieci i ich rodzin okazała się bardzo owocna. Powstały piękne wiersze zachęcające do prowadzenia zdrowego stylu życia. Wszystkie były niesamowite,  dlatego też wybór tych najlepszych był bardzo trudny. Po wielu rozmowach jury w składzie: pani Danuta Matysiak i pani Agata Styczyńska podjęło ostateczną decyzję ogłaszając laureatów:

KLASY 1-3
1. IGNACY  ZUCHOWICZ Z TATĄ 3A
2. AGNIESZKA I  JUSTYNA  WASZKIEWICZ Z MAMĄ GRAŻYNĄ 3A
3. MACIEJ MOLĘDA Z  MAMĄ EWĄ 2B
KLASY 4-8
1.GABRIELA WILK Z MAMĄ ANNĄ 5B
2. KACPER KOPCZYŃSKI Z MAMĄ 5B
3. ZOFIA  BRUDZYŃSKA Z MAMĄ ANETĄ 5A
WYRÓŻNIENIA - RODZEŃSTWA
KACPER(6C) I DOMINIKA MAJ (5A)
OLIWIA (5A) I KACPER SOBIESZEK (7A)

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzinom za udział w konkursie,  nagrodzonym oczywiście gratulujemy. Mamy także nadzieję, że przesłanie, które płynie z tych wspaniałych wierszy przekona czytających do prowadzenia zdrowego stylu życia. Zapraszamy do przeczytania nagrodzonych wierszy.

ORGANIZATORZY KONKURSU:
DANUTA MATYSIAK
AGATA STYCZYŃSKA

„Świat szumiących głosek”

Znamy wyniki Logopedycznego Konkursu Plastycznego - „Świat szumiących głosek”. Jego zwyciężczynią została uczennica klasy 1b – Weronika Starzyk. Drugie miejsce zdobyła Natalia Maj, która uczęszcza do klasy 2b, natomiast miejsce III zajęła Agnieszka Waszkiewicz, uczennica klasy 3a.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczennicom i życzymy wielu sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

Kilka słów o konkursie:
Logopedyczny Konkurs Plastyczny - „Świat szumiących głosek” został zorganizowany przez logopedkę szkolną, panią Karolinę Matejszczak. Wzięli w nim udział uczniowie klas I - IV.  Celem konkursu było rozbudzenie plastycznej i językowej twórczości dzieci (szczególnie tych z trudnościami w mówieniu) oraz prezentacja umiejętności artystycznych. Za pomocą różnych technik plastycznych dzieci przedstawiły otaczający je świat, a dokładnie rzeczy, rośliny, zjawiska, które w swoich nazwach zawierają głoski szeregu szumiącego: sz, ż (rz), cz, dż.

Wszyscy uczniowie stworzyli  wyjątkowo ciekawe i kreatywne prace plastyczne, które zostały ocenione przez jury w składzie: pani Agata Styczyńska, pani Danuta Witkowska i p. Karolina Matejszczak – organizatorka konkursu.

Karolina Matejszczak

29 maja 2020 r. o godzinie 14:00 za pośrednictwem aplikacji Quizizz odbyła się finałowa rozgrywka Szkolnego Konkursu Ortograficznego Potyczki z  ortografią 2020. Wzięło w niej udział ośmioro uczniów, którzy w ciągu roku szkolnego osiągali najwyższe wyniki na szczeblu klasowym.  Konkurs polegał na rozwiązaniu testu wyboru. Uczestnicy zmierzyli  się z dwudziestoma dwoma  pytaniami , które nie należały do najłatwiejszych. Były podchwytliwe i zawierały dużo trudnych, nieczęsto używanych zwrotów i wyrazów. Pojawiło się też sporo wyjątków.

Uczniowie musieli wykazać się doskonałą znajomością reguł pisowni ortograficznej i interpunkcyjnej. Tak też uczynili. Trudno było rozstrzygnąć konkurs, ponieważ dwie uczestniczki otrzymały taką samą liczbę punktów. W związku z tym uczennice wzięły udział w dodatkowej rozgrywce, która pomogła wyłonić Mistrzynię Ortografii 2020. Została nią  Zuzanna Fryszkiewicz, uczennica klasy 6c. II miejsce zajęła Julia Pomarańska z klasy 6a, a na III miejscu znalazła się Justyna Waszkiewicz, która uczęszcza do 8 klasy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim osobom, które osiągnęły najlepsze wyniki w finałowej rozgrywce i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłym roku szkolnym!

Konkurs został przygotowany  i przeprowadzony przez nauczycielki języka polskiego: panią Annę Rutkę i panią Karolinę Matejszczak.

Dnia 8 czerwca odbył się międzyklasowy szkolny konkurs matematyczny. Do konkursu przystąpiło 25 uczniów.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii:
Klasy 5
1 miejsce – Kamil Guziński klasa 5a
2 miejsce – Amelia Kwaśnik klasa 5a
3 miejsce – Zofia Brudzyńska klasa 5a
Klasy 6
1 miejsce – Nikola Janicka – klasa 6a
2 miejsce – Bartosz Banaś – klasa 6a
3 miejsce – Artur Guziński – klasa 6c
Klasy 7
1 miejsce – Michał Walczak – klasa 7b
2 miejsce – Seweryn Iwanowski – klasa 7b
3 miejsce – Zuzanna Kamińska – klasa 7b
Gratulujemy zwycięzcom
Patrycja Zawadzak
Grażyna Kalembkiewicz
Łukasz Wiraszka

20 maja bieżącego roku, dwudziestu uczniów przystąpiło do I edycji Szkolnego Konkursu Historycznego, który był przygotowany w formie quizu.  Należało poprawnie odpowiedzieć na dwadzieścia pięć pytań z zakresu chronologii, czyli  określania czasu wydarzeń historycznych, a także wykazać się znajomością epok oraz pojęć związanych z mierzeniem czasu.

I miejsce zajął Karol Anglisz z klasy VII A
II miejsce zajął Jakub Zawłocki z klasy V C
III miejsce zajęła Julia Pomarańska z klasy VI A

Należy podkreślić, że pozostali uczestnicy osiągnęli też bardzo wysokie wyniki, powyżej 80 %.
Nagrodę stanowiły piątki z historii i punkty z zachowania.
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji.

 

Bernardeta Basaj
Mariola Nowakowska

NATALIA MAJ Z KLASY 2B LAUREATKĄ  X OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „BEZPIECZNIE NA WSI: NIE RYZYKUJESZ, GDY ZWIERZĘTA ZNASZ I SZANUJESZ”.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Kozienicach poinformowała, że został rozstrzygnięty etap Placówki Terenowej KRUS Kozienice X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół podstawowych „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”.

Decyzją Komisji Konkursowej laureatem konkursu w grupie wiekowej 0-3 została uczennica naszej szkoły Natalia Maj z klasy 2b zdobywając II miejsce.
Serdecznie gratulujemy laureatce.

28 listopada 2019 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbyło się podsumowanie XXIX edycji organizowanego przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych konkursu „Moje spotkania z Puszczą”. Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Do tegorocznej edycji pt. „Woda w życiu i krajobrazie Puszczy Kozienickiej” zgłoszonych zostało 228 prac w trzech dziedzinach twórczości: plastyce, literaturze i fotografii.

Jury w trakcie przeglądu i oceny prac brało pod uwagę zgodność z tematyką konkursu, wartości artystyczne, technikę i estetykę wykonania. Przyznano 27 nagród, 31 wyróżnień oraz 3 wyróżnienia poza konkursem. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dwoje uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych w dziedzinie literatury. Filip Matejszczak z klasy VI c otrzymał nagrodę w kategorii uczniów klas IV-VIII, zaś Zuzanna Szewczyk z klasy VIII a wyróżnienie w tej samej kategorii. Do konkursu przygotowała ich pani Anna Rutka.

Na uroczystym podsumowaniu zostały zaprezentowane prace nagrodzonych uczniów. Prace plastyczne i fotograficzne znalazły się na wystawie, zaś prace literackie zostały odczytane podczas wręczania nagród. Mogliśmy również obejrzeć przedstawienie ekologiczne przygotowane przez uczniów z grupy „H2O”.

Wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie bardzo dziękujemy, zaś Filipowi i Zuzi serdecznie gratulujemy!

Anna Rutka

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że na stronie internetowej www.krus.gov.pl został ogłoszony Konkurs dla dzieci na rymowankę o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym. Uczestnikami mogą być dzieci w wieku 11- 14 lat, których przynajmniej jeden rodzic/opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników. Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (min. 5, max. kilkanaście wersów) promującej prawidłowe nawyki i zachowania dzieci związane z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzującej Wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie należy powierzać dzieciom poniżej 16 lat i przesłanie jej wraz z formularzem zgłoszeniowym do dnia 31.08.2020 r. do godz. 24:00 na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W temacie e-maila należy wpisać: Konkurs na rymowankę - Imię i Nazwisko dziecka. Szczegółowe informacje  i Regulamin Konkursu zostały zamieszczone na stronie internetowej kasy: www.krus.gov.pl