PCK

Pokazy udzielania pierwszej pomocy pod nazwą "Ratowniczek - pomaga Ci pomagać" organizowane przez PCK przeznaczone są dla uczniów klas I-III i przedszkolaków. Założeniem akcji jest nauka umiejętności radzenia sobie w trudnej sytuacji, udzielania pierwszej pomocy i korzystania z apteczki.

21 października 2020 r., pokazy odbyły się już po raz XII, jednak ze względów bezpieczeństwa miały formę zdalną. Tego dnia uczniowie należący do Klubu Wiewiórka PCK zorganizowali je w swoich szkołach dla kolegów i koleżanek z klasy.

W naszej szkole do akcji włączyli się uczniowie klasy II a. Weronika Starzyk, Weronika Zawodnik i Natalia Czerwińska zaprezentowały pokaz udzielania pomocy osobie ze złamaną ręką.  Dziewczynki musiały się wykazać znajomością procedur bezpieczeństwa - w czasie pandemii podczas udzielania pierwszej pomocy należy bezwzględnie używać maseczek i rękawiczek, zadzwonić pod numer ratunkowy ze zgłoszeniem wypadku, unieruchomić i zabezpieczyć złamaną rękę, prawidłowo użyć przedmiotów znajdujących się w wyposażeniu apteczki, a przede wszystkim uspokoić poszkodowana osobę i zaopiekować się nią. Ze wszystkimi zadaniami poradziły sobie świetnie.

W nagrodę za udział w pokazach uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i odblaski, a szkoła statuetkę "Ratowniczka".

Opiekunka SK PCK
Anna Rutka