Świetlica

Poniedziałek - 7.05 - 16.00
Wtorek - 7.05 - 16.00
Środa - 7.05 - 16.00
Czwartek - 7.05 - 16.00
Piątek - 7.05 - 16.00

Świetlica szkolna jest pozalekcyjną formą dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczej działalności szkoły. Przeznaczona jest dla uczniów, którzy muszą przebywać dłużej w szkole ze względu na czas pracy ich rodziców, organizację dojazdu do szkoły lub inne okoliczności wymagające zapewnienia uczniom opieki w szkole.

Pobierz Regulamin świetlicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisko

Pobierz Kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej na rok 2022/2023

W naszej szkole realizowany jest „Program dla szkół” w ramach którego, uczniowie klas 1-5 otrzymują owoce, warzywa i produkty mleczne. Nauczyciele w ramach programu realizują także działania edukacyjne, mające na celu upowszechnianie wśród uczniów wiedzy na temat zdrowego odżywianiai zdrowego stylu życia.

Po raz kolejny uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie na stworzenie kukiełek przy pomocy ogólnie dostępnych owoców i warzyw. Oczywiście jak zawsze mogliśmy liczyć na kreatywność naszych uczniów.

Cudowny kalafiorowy baranek czy borówkowo – ziemniaczany pająk, to niektóre z kukiełek przygotowanych na konkurs. Pozostałe kukiełki są równie wspaniałe,  co można podziwiać na zdjęciach. Laureaci konkursu to: Mateusz Otarkowski z klasy 1b, Aleksander Kęska z klasy 1b, Nikodem Głowacki z klasy 2a oraz Blanka Kwaśnik z klasy 3b. Wszyscy oczywiście zajęli 1 miejsce. Dziękujemy rodzicom za wsparcie i zachęcenie swoich pociech do twórczej pracy.

Gratulujemy laureatom i mamy nadzieję, że ponownie zabłysną wspaniałymi pomysłami w kolejnych konkursach.

Szkolny Koordynator „Programu dla szkół”
Agata Styczyńska

6 lutego 2024 roku obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji grupa uczniów klas I-III przebywających w świetlicy szkolnej uczestniczyła w zajęciach MegaMisji.

MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który pomaga dzieciom odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom - Julce i Kubie - złapać niesfornego Psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. 

Podczas zajęć uczniowie rozwiązali „Pingwinkowy quiz”, który pogłębił i usystematyzował im wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w sieci. Nauczyli się czym są dane osobowe, jakie oznaczenia mają gry komputerowe i co zrobić, gdy coś ich zaniepokoi.

Podczas spotkania uświadomili sobie, jak ważna jest rola rodziców, których ZAWSZE można poprosić o pomoc. Rodzice pingwinka Rozumka – bohatera quizu – wykazali się zrozumieniem i znajomością zasad korzystania z Internetu.

Ostatnia część spotkania  dostarcza zawsze wiele emocji. Uczniowie wybierają dla Psotnika nowe elementy stroju i ubierają go. Tym razem bohatera ubierali chłopcy.

Zajęcia MegaMisji już od kilku lat kształtują najmłodszych uczniów naszej szkoły w dziedzinie technologii cyfrowych. Nie tylko uczą, ale i bawią. Platforma MegaMisji powstała dzięki Fundacji Orange.

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia przypada rocznica powstania tej niezwykłej maskotki. Z powstaniem zabawki związana jest przedziwna historia, która wydarzyła się w 1902 roku. Theodore Roosevelt  - prezydent Stanów Zjednoczonych – wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono młodego niedźwiadka. Prezydent nakazał uwolnienie zwierzęcia, a całą historię zilustrowano w waszyngtońskiej prasie. Producent zabawek zainspirowany tym wydarzeniem postanowił stworzyć nową zabawkę dla dzieci – pluszowego misia o imieniu Teddy Bear. Już ponad 100 lat towarzyszy on najmłodszym. Stał się bohaterem bajek, filmów, a przede wszystkim wiernym przyjacielem dzieci.

23 listopada 2023 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.  Dzieci z klas I-III przyniosły swoje ulubione maskotki i wzięły udział w spotkaniu czytelniczym zorganizowanym przez panie: Monikę Rodakowską oraz Agatę Styczyńską. Gościem specjalnym była Sekretarz Gminy Garbatka-Letnisko – pani Marzena Pomarańska, która przeczytała dzieciom bajkę pod tytułem „Bajka o nocnej wyprawie Misia – Zdzisia”. Autorkami tej niezwykłej lektury były: pani  Katarzyna Sobkiewicz – psycholog szkolny oraz jej córka - Małgosia. Ciepła, rodzinna historia Misia – Zdzisia uświadomiła słuchaczom, że największym marzeniem rodziców nie jest porządek w domu, ani spokój lecz ich dzieci.

Podczas spotkania nagrodzono również uczestników następujących konkursów:
- w konkursie na imię dla kapibary - przyjaciela Misia Polinka, nagrodę otrzymała Małgorzata Chrast
z klasy 2b.  Uczennica nadała pluszowemu mieszkańcowi biblioteki imię Karmelek;
- w konkursie na rymowankę o przyjaźni nagrodę otrzymał Kacper Gnyś – uczeń klasy 4b;
- w konkursie na pracę plastyczną przedstawiającą przyjaźń misia Polinka i kapibary Karmelka jury przyznało trzy równorzędne,  pierwsze miejsca. Nagrody otrzymały uczennice: Maja Michalczuk z klasy 1b, Kornelia Kucińska z klasy 2b oraz Paulina Twardowska z klasy 2b;
- słodkie upominki za nakarmienie Misia Polinka tytułami ulubionych książek otrzymały uczennice: Barbara Sobkiewicz z klasy 2b oraz Julia Cywińska z klasy 4b.

Nagrody i dyplomy wręczyła pani Marzena Pomarańska. Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie dziękujemy, a laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.