21 czerwca 2022 roku w Gminnej Świetlicy w Garbatce-Letnisko odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Bociany”. Organizatorami konkursu byli we współpracy z Gminą Garbatka-Letnisko: Enea Wytwarzanie Sp. z o.o. oraz Mazowiecko-Świętokrzyskie Towarzystwo Ornitologiczne.
Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu rysunku ilustrującego scenę z życia bocianów w gnieździe w miejscowości Molendy oraz na zaproponowaniu imion dla bocianiej pary.  Tematyka konkursu bardzo spodobała się naszym uczniom. Do organizatorów powędrowało aż 21 prac.


Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach wiekowych i zostały wręczone przez wójta Gminy Garbatka-Letnisko panią Teresę Fryszkiewicz, rzecznika prasowego Enea Wytwarzanie Sp. z o.o. pana Piotra Kutkowskiego, prezesa Mazowiecko-Świętokrzyskiego Towarzystwa Ornitologicznego pana Jacka Tabora oraz dyrektora PSP w Garbatce-Letnisko panią Agnieszkę Babańcę.


Uczniowie naszej szkoły, którzy zostali laureatami konkursu to:
w kategorii klas 1-3

  1. Miłosz Woźniak
  2. Lena Cieślak
  3. Maksymilian Piątkowski  i Marcel Giza (ex aequo)

w kategorii klas 4-5

  1. Jakub Kobiela
  2. Wiktoria Węsierska
  3. Marlena Sosnowska

w kategorii 6-8

  1. Agata Zaborska
  2. Joanna Klimowicz.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali cenne gadżety i upominki.
Duże zainteresowanie konkursem wśród uczniów naszej szkoły pokazuje jak ciekawy jest projekt edukacyjny, dzięki któremu kamera online pokazuje życie pary bocianów z młodymi we wsi Molendy.

Szkolny koordynator konkursu:
Agata Styczyńska