Cyberprzemoc to obecnie najszybciej rozwijające się zagrożenie, które dotyka wszystkich, a zwłaszcza dzieci, bowiem one są najbardziej podatne na tego rodzaju działania. Bardzo często nie zdają sobie sprawy, jak wiele codziennych zachowań jest niewinnym początkiem aktów wirtualnej agresji... Niestety na tym sprawa się nie kończy... Te negatywne emocje przenikają do rzeczywistego świata i z ogromną siłą uderzają w nas – użytkowników Internetu. „Przecież to miał być tylko niewinny żart” – zdanie, które najczęściej pada z ust winowajców, czyli tych, którzy celowo bądź też w sposób nieświadomy stosują cyberprzemoc w relacjach z innymi. Jedno jest pewne: Internet i urządzenia mobilne zmieniły nasz świat i mają na nas ogromny wpływ. Trzeba pamiętać o tym, że nowoczesna technologia to nie tylko zabawa, ale także ryzyko uzależnienia, przemocy czy łatwego dostępu do nieodpowiednich treści. Mając na celu dobro naszych uczniów, w naszej szkole w ramach akcji CYFROWOBEZPIECZNI organizowane są różnego rodzaju spotkania, zajęcia i konkursy, których główną myślą jest uświadamianie najmłodszym tego, że w sieci czyha wiele niebezpieczeństw i dlatego zawsze, gdy korzystamy z Internetu, musimy kierować się zdrowym rozsądkiem. Należy wykazać czujność i ostrożność, zwłaszcza w kontaktach z tymi, których znamy tylko ze świata wirtualnego i nigdy nie widzieliśmy ich w "realu".
26 marca w szkole odbyło się przedstawienie profilaktyczne pt. ''Bezpieczny Internet". Dotyczyło ono problemu uzależnienia od komputera. Młodzież gimnazjalna przedstawiła swoim młodszym koleżankom i kolegom kilka scenek z życia codziennego nastolatki o o imieniu Kasia. Dziewczyna ta wpadła w sidła uzależnienia, co przyczyniło się do tego, że zapomniała o tym, co jest tak naprawdę w życiu istotne. Rodzice przestali być dla niej ważni, najlepsze koleżanki zostały zepchnięte na dalszy plan, natomiast w centrum zainteresowania znalazł się ... komputer. To on stał się nieodzownym elementem życia Kasi. Dziewczyna przesiadywała przed nim całe dnie, a także noce. Nie potrafiła myśleć o niczym innym, tylko o swoim komputerze i wirtualnej rzeczywistości. On i tylko on był jej potrzebny do życia, a cała reszta zupełnie ją nie obchodziła. Bez reszty zatraciła się w świecie, który naprawdę nie istniał. Wydawałoby się, że nie ma już dla tej nastolatki ratunku, jednak okazuje się, że nawet z beznadziejnymi sytuacjami człowiek potrafi się uporać i pokazać, że jest silny. Trzeba tylko uwierzyć w siebie i własne możliwości, a przede wszystkim należy mieć obok kogoś, kto w każdej chwili jest gotów podać nam pomocną dłoń. Historia Kasi zakończyła się happy endem. Nastolatka w porę się opamiętała. Wraz z pomocą rodziców pokonała swoje słabości, które w przedstawieniu przybrały postać zjaw z nocnego koszmaru. Kasia zrozumiała, co jest dla niej najcenniejsze, a właściwie kto. Okazuje się, że jest to oczywiście rodzina. Szanujmy więc swoich bliskich i okazujmy im swoją miłość najlepiej jak tylko potrafimy, a przede wszystkim dziękujmy im, że po prostu są z nami.
Przedstawienie zostało przygotowane przez p. Karolinę Matejszczak i p. Agatę Styczyńską. Wzięli w nim udział następujący uczniowie: Julia Jurek, Alicja Warchoł, Amelia Hołuj, Patrycja Przerwa, Gabriela Grabowska, Oliwia Malec, Oliwia Sałek, Kacper Wdowiak, Jakub Chmielewski i Winicjusz Fila.