Rok szkolny 2022/2023

9 lutego został rozstrzygnięty ogłoszony przez Samorząd Uczniowski konkurs na walentynkowy wystrój sali. Jury w składzie: pani Renata Strzałkowska - Jędrasek, pani Agata Styczyńska i przewodnicząca SU Oliwia Sobieszek - po obejrzeniu sal przyznało miejsca w dwóch kategoriach:

klasy I-III:
1. miejsce - klasa 2a
2. miejsce - klasa 1a
klasy IV- VIII:
1. miejsce - klasa VIII a
2. miejsce - klasa V a
3. miejsce - klasa VIII c

Zwycięskie klasy otrzymają dyplomy zwalniające z niezapowiedzianej kartkówki.

Serdecznie gratulujemy!

6 lutego z inicjatywy SU została zorganizowana Zabawa Karnawałowa dla uczniów klas 4 - 8. W sali gimnastycznej udekorowanej przez ósmoklasistów na Bal pod Gwiazdami zebrała się młodzież, która przy najnowszych, ale też nieco starszych, przebojach bawiła się od godz. 16.00 do 19.00. Nad ich bezpieczeństwem czuwali wychowawcy. W przerwach do dyspozycji uczniów był sklepik szkolny. Wszyscy świetnie się się zintegrowali przy wspólnych tańcach i zabawach. Spotkanie po długim okresie pandemii udowodniło, jak ważne są tego typu imprezy w kontaktach rówieśniczych.

29 września 2022 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Każda klasa od 4. do 8. wytypowała swojego kandydata, który na dwa tygodnie przed wyborami zaprezentował swoje propozycje na plakacie wyborczym. Młodzież mogła więc dokładnie zapoznać się z programami wyborczymi i podjąć decyzję, na kogo oddać swój głos.

W czwartek 29 września podczas lekcji wychowawczych, uczniowie pod opieką wychowawców udali się do sali gimnastycznej, gdzie mieli okazję raz jeszcze przypomnieć sobie hasła kandydatów. Po powitaniu zebranych przez panią Dyrektor  Agnieszkę Babańcę i panią Wicedyrektor Monikę Bernacik,  przedstawieniu przez opiekuna samorządu kandydatów, przypomnieniu zasad głosowania i rozdaniu kart – uczniowie ruszyli do urny.

Następnie komisja skrutacyjna wybrana spośród uczniów najstarszych klas zabrała urnę do biblioteki szkolnej, gdzie  podliczone zostały wszystkie głosy. Nazajutrz podano wyniki do wiadomości publicznej na tablicy Samorządu Uczniowskiego:

1 miejsce - Mikołaj Pawłowicz z klasy 8 c
2 miejsce – Oliwia Sobieszek z klasy 8a
3 miejsce – Michał Olejarz z klasy 8b.

W skład samorządu weszli ponadto Jakub Kobiela i Wiktoria Zawodnik.

Serdecznie gratulujemy, mamy nadzieję, że Wasze pomysły i propozycje sprawią, iż szkolne życie stanie się dla uczniów jeszcze bardziej atrakcyjne.
Pamiętajcie, jesteście przedstawicielami wszystkich Waszych koleżanek i kolegów!

Opiekun SU
Agnieszka Rygiel