Dzień zakończenia roku szkolnego to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznego odpoczynku. Oficjalne podsumowanie minionego roku szkolnego odbyło się w hali sportowej 23 czerwca o godzinie 17.00. W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas I - III, Dyrekcja Szkoły, przedstawiciele Urzędu Gminy – panie Irena Piechocińska i Dorota Ziarkowska, a także reprezentanci Rady Rodziców, Grono Pedagogiczne oraz rodzice uczniów. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor Agnieszka Babańca, która podziękowała wszystkim za całoroczny trud w dążeniu do celu. Wyraziła swoją radość z tego, że powróciliśmy do nauki stacjonarnej i możemy ten szkolny rok zakończyć tak jak dawniej.

Dzień ten uświetnił program artystyczny  przygotowany przez klasy III pod kierunkiem wychowawców. W pierwszej części klasa III b zabrała wszystkich w podróż pociągiem, podczas której wychowankowie zdradzili nam, gdzie chcieliby odpocząć, a wierszem i piosenką wyrazili swoje podziękowanie dla wszystkich, którzy towarzyszyli im w trakcie wyprawy do ostatniej stacji o nazwie „WAKACJE”.  Klasa III a w zabawny sposób przedstawiła zasady bezpiecznego odpoczynku latem. Przypomnieli, że udane wakacje, to bezpieczne wakacje. Bez względu na to, czy planujemy je w domu, w górach, czy nad morzem, powinniśmy  spędzić ten czas bez uszczerbku dla zdrowia.   Prezentacja artystyczna uczniów dowiodła ich niezwykłego talentu aktorskiego, a rekwizyty sprawiły, że wszyscy poczuliśmy prawdziwy wakacyjny klimat.

Koniec roku to czas podsumowań i wyróżnień, dlatego też  Pani Dyrektor pogratulowała   postępów w nauce oraz licznych osiągnięć i wspólnie z Panią Wicedyrektor Moniką Bernacik oraz przedstawicielami Organu Prowadzącego szkołę uhonorowała najlepszych uczniów, wręczając im piękne wydane książki. Przekazała je również  uczniom, którzy nie opuścili ani jednego dnia w szkole, a także Mistrzom i Wicemistrzom matematyki - zwycięzcom  konkursów szkolnych zorganizowanych w ostatnim czasie. Były też nagrody dla uczniów – uchodźców z Ukrainy.  Wszyscy promowani  do klasy programowo wyższej otrzymali gratulacje i zasłużone brawa.

Był to dla  wszystkich trudny rok, bowiem przyszło nam dzielić również smutne chwile. Takim momentem w życiu naszej społeczności szkolnej było niespodziewana choroba i śmierć  Pani Danuty Siembor. Wszyscy obecni minutą ciszy uczciliśmy pamięć niezwykłego pedagoga, wychowawczyni klasy IIIb,  wspaniałego, dobrego człowieka o wielkim sercu, nauczycielki, serdecznej, życzliwej i pełnej wiary w ludzi, koleżanki, która nikomu nie odmówiła pomocy.

 Po części oficjalnej uczniowie zostali zaproszeni na spotkania z wychowawcami, gdzie odebrali  świadectwa, będące biletem do następnej klasy. Dla wielu dzieci  miesiące  spędzone w szkole były  czasem wytężonej nauki, mniejszych lub większych osiągnięć, realizacji planów i spełniania marzeń. Teraz zasłużony czas odpoczynku.

Wszystkim uczniom życzymy więc, by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci. Odpoczywajcie w pełnym słońcu, zbierając siły na nadchodzące w nowym roku wyzwania.

Anna Marek