Tradycją „Programu dla szkół” w którym dzieci otrzymują warzywa, owoce i produkty mleczne stało się organizowanie turnieju pod nazwą:   „Na sportowo – zdrowo”. W tym roku odbył się on 1 czerwca, w Dzień Dziecka. Po lodach, które dzieci zasmakowały w klasach, zabawach przy muzyce  i fantazyjnych tatuażach przyszedł czas na pokazanie się od sportowej strony.

W piramidzie zdrowego żywienia podstawą jest aktywność fizyczna, a zwłaszcza ruch na świeżym powietrzu. Do sportowej rywalizacji dzieci nie trzeba było namawiać.  W każdej klasie powstały sześcioosobowe zespoły, które postanowiły sprawdzić swoją szybkość i zręczność, a przy tym dobrze się bawić. Do zabawy przystąpiła też PSP w Bogucinie, która jest filią szkoły w Garbatce. Hasłem zawodów było zdanie: „Czy wygramy, czy przegramy, zawsze dobry humor mamy”

Dzieci biegały między pachołkami, turlały piłki, rzucały do celu, pokonywały przeszkody. Mury szkoły zbudowane są bardzo solidnie, bo wytrzymały doping, który towarzyszył wyścigom. W turnieju nie było przegranych. Każda klasa otrzymała dyplom  i nagrodę.


Atrakcją turnieju był udział nauczycieli w wyścigach. Zakończył się on wynikiem 2 do 1 dla dzieci, ale nikt z tego powodu nie rozpaczał. Dzieci i nauczyciele bawili się znakomicie.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej za pomoc w zorganizowaniu zawodów, dzieci zachęcamy do zdrowego odżywiania  i aktywności fizycznej nie tylko podczas szkolnych zawodów, ale także każdego dnia.

Agata Styczyńska
Danuta Matysiak