W szkole nie tylko zdobywa się wiedzę i nowe umiejętności. To także miejsce, gdzie można się wspaniale bawić, integrować z rówieśnikami, wesoło spędzać czas.

Okazją do tego jest Dzień Dziecka, święto lubiane przez wszystkie dzieci - zarówno młodsze, jak i starsze.

Również w tym roku 1 czerwca był dniem pełnym atrakcji i śmiechu. Uczniowie starszych klas z Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce-Letnisko oraz ze Szkoły Filialnej w Bogucinie zebrali się na hali sportowej, gdzie życzenia złożyły im pani dyrektor Agnieszka Babańca i pani wicedyrektor Monika Bernacik. Dla wszystkich dzieci miały też niespodziankę ufundowaną przez Radę Rodziców -pyszne lody.

Po słodkim poczęstunku rozpoczęły się rozgrywki sportowe, które przygotował i prowadził nauczyciel wychowania fizycznego, pan Tomasz Krekora. Uczniowie mogli spróbować swoich sił  w rzutach do kosza, żonglerce piłką nożną, kręceniu hula-hop, slalomie unihokeja czy skokach na czas na skakance.

Zawodnicy, dopingowani przez kolegów, bardzo się starali, a przy okazji świetnie bawili. Kolejną atrakcją dla uczniów było spotkanie z panem Jackiem Taborem - znanym ornitologiem, przyrodnikiem i entomologiem. Bardzo ciekawie opowiadał on o życiu ptaków, głownie bocianów. Wykład wzbogacony został pięknymi zdjęciami, a szczególne zainteresowanie dzieci wzbudził film z gniazda bocianów w Molendach.

Cieszymy się, że po okresie pandemii wszyscy mogli znowu wspólnie się bawić, bo jak powiedział Janusz Korczak : „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Beata Maciąg