13 kwietnia 2022 r. po raz pierwszy od dwóch lat nauczyciele i uczniowie mogli się spotkać i wspólnie obejrzeć sceny ze „Zmartwychwstania Pana Jezusa”. Przedstawienie w reżyserii siostry Jadwigi Szczepańskiej i pani Anny Rutki opierało się na historii ze wsi zwanej Emaus, gdzie do Chrystusowego grobu przybyły niewiasty oraz uczniowie. Cud zmartwychwstania, którego byli świadkami umocnił ich w wierze, tak jak i dziś nas umacnia.

Podczas spotkania nie zabrakło też życzeń i słów refleksji przekazanych przez panią dyrektor Agnieszkę Babańcę i księdza kanonika Augustyna Rymarczyka. Wszyscy zebrani docenili te chwile, kiedy znów mogliśmy być razem i dzielić się radością z nadchodzących Świat Wielkanocnych.

W przedstawieniu wzięli uczniowie klasy 4a: Oliwia Hernik, Oliwia Lachowska, Magda Kępka, Antonina Żarłok, Ada Zawłocka, Maria Bachanek, Martyna Iwańczyk, Weronika Sumigowska, Stefan Sekuła, Mikołaj Krawczyk, Igor Janiszewski i Bartosz Piątek oraz Krzysztof Jędrasek  z kl. 3a, Krzysztof Prygiel i Maciej Molęda z kl. 4b i Stanisław  Sobkiewicz z kl. 6a. Samorząd Uczniowski reprezentowali: Agata Zaborska i Mikołaj Pawłowicz. Oprawę muzyczną przygotował pan Tomasz Kubiak z chórem i zespołem muzycznym. O dekorację sali zadbała pani Agata Styczyńska.

Anna Rutka