21 marca świętowaliśmy pierwszy Dzień Wiosny. Nasi najmłodsi uczniowie spędzili go nietypowo oraz aktywnie. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ubrane w kolorowe, wiosenne stroje. Było mnóstwo kwiatów we włosach, pełno kolorów i uśmiechów na twarzy. Dzieci brały udział w korowodzie wiosennym z Marzannami po okolicy naszej szkoły. Miał on na celu odstraszyć zimę i powitać wiosnę. Oprócz tego stworzyły przepiękne portrety Pani wiosny, wiosenne opaski na głowę oraz stroiki z gałązek. Atrakcji było co nie miara. Dzieci sprawdzały swoją wiedzę o wiośnie biorąc udział w quizach. Rozwiązywały krzyżówki, rebusy, zagadki, grały w wiosenne gry planszowe. Wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę Maszeruje wiosna. Nasi uczniowie postarali się, aby wiosna zawitała w każdy zakamarek naszej szkoły i przygotowali plakat na drzwi Wiosenna nadzieja. Dzieci miały okazję brać udział w Escape Room - w krainie bajek i baśni. A to jeszcze nie wszystko!  Nasi najmłodsi pamiętali, że 21 marca obchodzimy również Światowy Dzień Zespołu Downa. Klasy 1-3 wzięły udział w akcji zakładania skarpetek nie do pary na znak solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem. Odbył się pokaz kolorowych skarpetek, skarpetkowa girlanda oraz prezentacja skarpetek na czerwonym dywanie. Cóż to był za dzień pełen wrażeń... Na pewno zapamiętamy go na długo!

Klaudia Ambroszczyk