W poniedziałek  z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole zostały zorganizowane specjalne zajęcia - bez kartkówek, sprawdzianów i ocen. Na 1. godzinie w ramach Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa uczniowie przyszli do szkoły w Kolorowych Skarpetkach „nie do pary”. Najbardziej kolorowe uwiecznione zostały na zdjęciach i umieszczone na Padlecie. Poza tym klasy przygotowywały girlandy z papierowych skarpet i zawieszały je w sali w widoczny miejscu. Można było również obejrzeć prezentację dotyczącą Międzynarodowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

Utworzony za pomocą aplikacji Padlet

Na 2. godzinie klasy wzięły udział w emocjonującym Escape Roomie. Z pięcioma zadaniami, przygotowanymi przez panie Monikę Rodakowską i Renatę Strzałkowską – Jędrasek, najsprawniej i najlepiej poradziła sobie klasa 7c. Brawo!

Na 3. godzinie uczniowie w zespołach klasowych przygotowywali kolaż pt. „Wiosenna nadzieja”. Powstały kolorowe, estetyczne i ciekawe prace, co nie było łatwe, zważywszy na czas- tylko 45 minut.

Następnie reprezentanci klas pokazali się publiczności i Jury w kolorowych i oryginalnych wiosennych przebraniach oraz makijażach. Komisja oceniająca w składzie: p. Beata Maciąg, p. Renata Strzałkowska – Jędrasek i p. Monika Rodakowska wyróżniły przedstawicieli klas: 8a, 8b, 7a i 5a.

Na kolejnych trzech godzinach byliśmy świadkami emocjonujących rozgrywek sportowych.  Poszczególne zespoły stoczyły pojedynki siatkarskie. Oto zwycięzcy trzygodzinnych zmagań w kategoriach „klasowych”:

  • klasa 4a
  • klasa 5b
  • klasa 7a
  • klasa 8c

Serdecznie gratulujemy!