"Jak się macie, drogie dzieci?
W naszych progach dziś Was witam.
Co za chwilę zobaczycie -
to historia niesamowita![...]"

Tymi słowami zostały przywitane przedszkolaki z garbackiego przedszkola "Pod sosnową szyszką", które przybyły 9 października 2012 roku do budynku Zespołu Szkół Samorządowych w Garbatce-Letnisko. To specjalnie dla nich ich starsi koledzy z klasy IIIa, pod opieką wychowawczyni - pani Renaty Maj przygotowali niezwykłe przedstawienie.

Historię Dorotki i jej złej siostry zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie klas 0-III śledzili z zapartym tchem. Na scenie pojawiły się własnoręcznie przygotowane dekoracje, kostiumy i rekwizyty, a mali aktorzy odgrywali swe role niczym profesjonaliści. Nie zabrakło chwil grozy, gdy główna bohaterka słuchając macochy musiała wskoczyć do studni, ani też zaskoczenia, gdy za swój dobry uczynek otrzymała wspaniały dar. Na szczęście, jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się skończyło. Dobro zostało nagrodzone, a zło ukarane.

Mamy nadzieję, że przedstawienie się podobało, a tak mile rozpoczęta współpraca z przedszkolem będzie kontynuowana. Dzieci z klasy IIIa, należące do koła teatralnego, już planują kolejny spektakl.

Anna Śmietanka