Gladiatorzy, surfing na symulatorze, wyścigi w kuli zorbingowej po torze czy ring sumo - to tylko niektóre atrakcje, które czekały na uczniów klas IV-VI podczas zorganizowanego w Zespole Szkół Samorządowych w Garbatce "Dnia Sportu". Dzieci rywalizowały ze sobą w konkurencjach klasowych i indywidualnych, a nagrodami były przygotowane przez sponsorów puchary i medale. Pierwsze miejsce zajęła klasa Va, II miejsce – klasa VIa, trzecie miejsce wywalczyła klasa VIb. Dodatkowo każdy z uczestników zabawy otrzymał nagrodę specjalną – plecak olimpijski.

 Impreza została zorganizowana przez firmę P&G w ramach nagrody w konkursie literackim związanym z przeprowadzoną latem olimpiadą w Londynie. Zadaniem konkursowym była odpowiedź na pytanie "Którą z dyscyplin olimpijskich lubisz najbardziej i dlaczego?". Nasza szkoła, jako jedna z trzech w Polsce, została wyróżniona nagrodą główną, czyli organizacją "Dnia Sportu" dla uczniów.

Śmiech, zabawa i mnóstwo pozytywnej energii towarzyszyły uczestnikom zawodów w ciągu całego dnia. I nawet przelotny deszcz nie popsuł nikomu humoru, a zagrzewani do walki zawodnicy dawali z siebie wszystko.

Mamy nadzieję, że niespodzianka spodobała się wszystkim uczniom, a wyróżnienie to zachęci dzieci do aktywnego udziału w konkursach i zdobywania nagród nie tylko dla siebie, ale i dla całej szkoły.