• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
BIP

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Rok szkolny 2020/2021

Czas na wakacje!

W upalny, letni poranek 25 czerwca 2021 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Garbatce-Letnisko odbyło się zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Długo wyczekiwane wydarzenie odbyło się tym razem w małych gronach, na spotkaniach z wychowawcami.

Wyjątek stanowili uczniowie klas ósmych, którzy tego dnia przyszli pożegnać się ze szkołą. Zgromadzili się oni w sali gimnastycznej wraz ze swoimi wychowawcami, panem Waldemarem Langą i panem Tomaszem Krekorą. Z rąk pani wicedyrektor Eweliny Piecyk-Kowalskiej odebrali świadectwa i dyplomy absolwenta szkoły.

Najlepsi absolwenci otrzymali nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, a ich rodzice odebrali listy gratulacyjne. Byli to: Hanna Gnyś, Zofia Bolesławska, Maja Molęda, Zuzanna Kamińska, Jakub Pyrka i Julia Dembowska.

Nie obyło się też bez podziękowań dla rodziców za wieloletnią współpracę i działalność na rzecz szkoły. Podziękowania z rąk pani wicedyrektor odebrały pani Katarzyna Kamińska i pani Agnieszka Boryczka.

Pani wicedyrektor Ewelina Piecyk-Kowalska pogratulowała wszystkim naszym absolwentom ukończenia szkoły i życzyła spełnienia marzeń, nie tylko tych edukacyjnych, związanych z nauką w szkole średniej, ale też tych osobistych. Do życzeń i gratulacji dołączyli się też wychowawcy klasy VIII a i klasy VIII b.

Podziękowania do nauczycieli i dyrekcji szkoły skierowali z kolei rodzice, którzy wdzięczni za kilkuletnią pracę z ich dziećmi nie kryli wzruszenia, że czas nauki w szkole podstawowej dobiegł już końca. Podziękowali za naukę i opiekę oraz wszelkie starania, jakich dołożyli pedagodzy, by wspomagać uczniów w rozwoju.

Na koniec głos zabrali sami absolwenci. Wyrazi swoją radość z ukończenia szkoły z tak dobrymi wynikami, podziękowali też nauczycielom za naukę i wsparcie na każdym kroku edukacji. Jednocześnie ze smutkiem żegnali mury szkoły, nauczycieli, dyrekcję, pracowników szkoły i młodszych kolegów.

Spotkanie zakończyło się wzajemnymi życzeniami słonecznych, pięknych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Podobne życzenia udanych wakacji, pełnych przygód i poznawania świata, nawiązywania przyjaźni i radości z letnich dni złożyli swoim wychowankom wszyscy wychowawcy klas I-VII. Wręczyli oni swoim uczniom świadectwa, a także nagrody za wytrwałość w dążeniu do zdobywania wiedzy, bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Nagrodzeni zostali:

Klasa I a
Igor Lewikowski
Zofia Łosiewicz
Martyna Maj
Monika Gwardys
Zuzanna Maciąg
Julia Maj

Klasa I b
Pola Wróbel
Małgorzata Bachanek
Malwina Otarkowska
Natalia Krawczyk
Kacper Gnyś

Klasa II a
Marcelina Stalmach
Nina Gwardys
Bartłomiej Bdzikot
Krzysztof Jędrasek
Jakub Olszowiec
Maria Dusińska

Klasa II b
Weronika Zawodnik
Zuzanna Szewczyk
Weronika Starzyk
Kacper Mazanek
Lena Banaś

Klasa III a
Oliwia Lachowska
Weronika Sumigowska
Mikołaj Krawczyk
Martyna Iwanowska
Ada Zawłocka

Klasa III b
Krzysztof Prygiel
Natalia Maj
Paulina Mucha
Franciszek Kozak

Klasa IV a
Basaj Lena
Gnyś Marcin
Grabowska Julia
Kamińska Anna
Kołdej Anna
Sałek Magdalena
Waszkiewicz Agnieszka
Węsierska Wiktoria

Klasa IV b
Gnyś Magdalena
Kłos Emilia
Kobiela Jakub
Kozuń Wojciech
Kubiak Gabriel
Sekuła Karolina
Sosnowska Kornelia
Urbaniak Maja

Klasa V a
Janeczek Maja
Zaborski Marcel

Klasa VI a
Brudzyńska Zofia
Kwaśnik Amelia
Maj Dominika
Malec Lena
Pochylska Maja
Sobieszek Oliwia

Klasa VI b
Anglisz Aleksandra
Gnyś Lena
Hołuj Wiktoria
Kęska Zuzanna
Kopczyński Kacper
Olejarz Michał
Stój Adrian
Tomala Mateusz
Wilk Gabriela
Wrona Mikołaj

Klasa VI c
Bernacik Bartosz
Hołuj Zuzanna
Kamiński Michał
Kołdej Alan
Pawłowicz Mikołaj
Spytek Lena
Szewczyk Wanessa
Zawłocki Jakub

Klasa VII a

Janicka Nikola
Kublik Klaudia
Pomarańska Julia
Szczur Julia

Klasa VII a
Krawczyk Amelia
Sosnowska Malwina
Zaborska Agata
Zawadzak Emilia

Klasa VII c
Fryszkiewicz Zuzanna
Karsznia Alicja
Roszak Tiffany

Klasa VIII b
Bernacik Maria
Bolesławska Zofia
Dembowska Julia
Gnyś Hanna
Kamińska Zuzanna
Molęda Maja
Pyrka Jakub
Sosnowski Krystian
Walczak Michał

 

Miło nam również poinformować, że Zofia Bolesławska - uczennica klasy ósmej - otrzymała stypendium Wójta Gminy Garbatka –Letnisko, a stypendiami dyrektora zostali nagrodzeni: Agnieszka Waszkiewicz, Wiktoria Węgierska, Bartosz Bernacik, Lena Spytek, Jakub Zawłocki, Kacper Kopczyński, Michał Olejarz, Mateusz Tomala, Nikola Janicka, Julia Pomarańska, Julia Szczur, Malwina Sosnowska, Amelia Krawczyk, Agata Zaborska, Hanna Gnyś i Zofia Bolesławska.

Platynowy Laur, czyli nagrodę za całoroczny wkład pracy nad poprawą wyników w nauce otrzymała w tym roku Maria Bernacik z klasy VIII b.

Rok szkolny 2020/2021 ze względu na ograniczenia związane z pandemią zakończyliśmy podczas skromnych uroczystości w małym gronie, nie znaczy to jednak, że nie pożegnamy go piosenką i odrobiną humoru. Program artystyczny z okazji zakończenia roku szkolnego przygotowali: pani Karolina Matejszczak i uczniowie ze szkolnego kabaretu, pan Tomasz Kubiak i uczniowie z zespołu muzycznego oraz pani Monika Rodakowska. Zapraszamy do obejrzenia i życzymy wszystkim udanych wakacji!

Anna Rutka

 

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO ZAKUPIENIA PRZEZ RODZICÓW NA ROK SZKOLNY 2021/2022

KLASA 1

„Bóg naszym Ojcem”
– podręcznik i zeszyt ćwiczeń

Red. Ks. S. Łabendowicz

Wyd. Sandomierz

KLASA 2

„Bóg daje nam swojego syna – Jezusa”
– podręcznik i zeszyt ćwiczeń

Red. Ks. S. Łabendowicz

Wyd. Sandomierz

KLASA 3

„Przyjmujemy Pana Jezusa”
 podręcznik i zeszyt ćwiczeń

Red. Ks. S. Łabendowicz

Wyd. Sandomierz

KLASA 4

„Jestem chrześcijaninem”
 podręcznik i zeszyt ćwiczeń

Red. Ks. S. Łabendowicz

Wyd. Sandomierz

KLASA 5

„Bóg poszukuje człowieka”
– podręcznik i zeszyt ćwiczeń

Red. Ks. S. Łabendowicz

Wyd. Sandomierz

KLASA 6

„Jezus Chrystus nas zbawia”
– podręcznik i zeszyt ćwiczeń

Red. Ks. S. Łabendowicz

Wyd. Sandomierz

KLASA 7

„Spotkanie ze słowem”
– podręcznik i zeszyt ćwiczeń

Red. Ks. S. Łabendowicz

Wyd. Sandomierz

KLASA 8

„Aby nie ustać w drodze”
– podręcznik i zeszyt ćwiczeń

Red. Ks. S. Łabendowicz

Wyd. Sandomierz

Baśń dobra na wszystko, więc włącz słuchowisko!

Baśnie – kto ich nie lubi? Sądzę, że wszyscy, a zwłaszcza najmłodsi, uwielbiają te opowieści pełne fantazji i niesamowitych przygód. Już jako dzieci poznaliśmy ich wiele. Rodzice i dziadkowie czytali je nam przed snem. Zachwycały nas historie baśniowych bohaterów, z którymi często się identyfikowaliśmy. Ja sama choć przez chwilę chciałam być księżniczką w pięknej gorsetowej sukni z długim trenem. I stawałam się nią właśnie dzięki baśniom i wyobraźni. Ach, to były czasy… Bezcenne chwile.

Baśnie nie tylko pobudzają naszą fantazję, ale także są wspaniałym pomysłem na walkę z nudą, szczególnie w deszczowe dni, kiedy nie mamy pomysłu na zabawę.  Jeśli więc kogoś z Was ogarnie taki stan i nie będzie wiedział, jak spędzić wolny czas  lub towarzyszyć mu będzie gorszy humor, niech koniecznie  sięgnie po baśniowy utwór lub posłucha nagrań baśni, które z myślą o Was przygotowali uczniowie naszej szkoły – członkowie grup teatralnych: „Teatralne Kaczuszki” i „Zamaskowani”. Przez istniejącą  sytuację związaną z pandemią koronawirusa Wasi koledzy i koleżanki  nie mogli  przygotować inscenizacji teatralnej, jednak nie dali za wygraną i postanowili stworzyć dla Was prezentację baśni w nowej odsłonie. Mam nadzieję, że nowa forma przypadnie Wam do gustu i sprawi, że częściej będziecie sięgać po baśnie i nie tylko.  Pamiętajcie – świat fantazji macie na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko tego chcieć.

Życzę wszystkim słuchaczom miłych wrażeń i serdecznie zapraszam na spotkanie z baśnią, która jest dobra na wszystko.

Karolina Matejszczak- opiekunka grup teatralnych

Wyniki konkursu matematycznego

Dnia 28 maja odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas II i III. Celem konkursu było rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań matematyką.

WYNIKI
Mistrz Matematyki klas II - Marcelina Stalmach
Wicemistrz Matematyki klas II - Weronika Zawodnik
Mistrz Matematyki klas III - Bartosz Piątek
Wicemistrz Matematyki klas III - Krzysztof Prygiel

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Klaudia Ambroszczyk
Danuta Siembor

Dzień Patrona

W dniu 9 czerwca w naszej  szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Patronki- świętej Królowej Jadwigi.

Uczniowie w galowych strojach mieli okazję wysłuchać legend związanych z życiem i działalnością patronki naszej szkoły. Całości dopełniały piosenki i wykonania instrumentalne uczennic z chóru pod batuta p. Tomasza Kubiaka. Scenografia wprowadziła zebranych w  klimat epoki dzięki pani Agacie Styczyńskiej i p. Renacie Strzakowskiej - Jędrasek. Natomiast  za scenariusz i reżyserię  uroczystości odpowiadały panie Monika Bernacik i Agnieszka Rygiel.

Podczas uroczystości  podziwialiśmy piękne sukienki z epoki uszyte przez rodziców klas I, II i III. Uczennice młodszych z gracją i wdziękiem zaprezentowały się społeczności uczniowskiej.

Tradycją naszej szkoły jest wybór na królową Jadwigę. Każda z kandydatek musiała spełniać następujące kryteria: bardzo dobre wyniki w nauce, szacunek do innych osób, uprzejmość, dobroć, wysoka kultura osobista.

W wyniku konkursu wiedzy o życiu królowej Jadwigi i uzasadnieniu chęci pełnienia tej zaszczytnej  funkcji komisja konkursowa  powierzyła tę rolę uczennicy kl.VII a Julii Szczur. Serdecznie gratulujemy!

Monika Bernacik

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA KLAS I -V W RAMACH „PROGRAMU DLA SZKÓŁ” - „ DIETA, RUCH TO PODSTAWA. KTO PAMIĘTA - WIELKIE BRAWA.”

Od września 2020 roku uczniowie klas  I - V uczestniczą w  „Programie dla szkół”. W ramach tego programu podjęłyśmy kolejne działania edukacyjne i zaprosiłyśmy uczniów do udziału w konkursie plastycznym. Celem konkursu było promowanie zasad dobrego odżywiania i prowadzenia zdrowego stylu życia przez uczniów i ich rodziny.

Komisja oceniła wszystkie prace. Oto zwycięzcy:
1miejsce: Zofia Łosiewicz kl. 1a
2miejsce: Antoni Kęska kl.1b
3miejsce: Wiktoria Zawodnik kl.3b

Dziękujemy uczestnikom konkursu, gratulujemy zwycięzcom! Życzymy, aby udało im się wdrażać zasady zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej w swoim codziennym życiu.

Szkolni koordynatorzy programu: Agata Styczyńska, Danuta Matysiak.

Dzień truskawki

16 czerwca szkołę  zdominował kolor czerwony.  Dlaczego? Dzieci z klas I- III obchodziły Dzień Truskawki. Uczniowie na zajęciach dowiedzieli się, jak wiele witamin posiadają te małe owoce, a także, że można je spożywać na wiele sposobów według uznania smakoszy.

Do zajadania się truskawkami nikogo nie trzeba było przekonywać. W klasach pod czujnym okiem wychowawców powstały smaczne desery i koktajle. Było wesoło, zdrowo i kolorowo.

Niech podsumowaniem tego dnia będą słowa jednego z uczniów:” To najsmaczniejszy deser, jaki jadłem w życiu!”

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie produktów. Zachęcamy wszystkie dzieci do spożywania owoców każdego dnia. Szkoda tylko, że sezon truskawkowy trwa tak krótko, mógłby nam towarzyszyć przez okrągły rok.

Dzień Truskawki przygotowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej wraz z opiekunami „Programu dla szkół”.

p. Agata Styczyńska
P. Danuta Matysiak

„Szkoleś” nagradza

Nagrody za rozwiązanie krzyżówki z nr 5/2020/2021 gazetki szkolnej „Szkoleś” otrzymują:

 1. Zuzanna Szumilas, klasa 1b
 2. Magdalena Sałek, kl. 4a
 3. Oliwia Sobieszek, klasa 6a

Rozwiązanie krzyżówki brzmi: odpoczynek.
Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy! A wszystkim czytelnikom naszej gazetki życzymy udanych, pełnych przygód wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!
Redakcja „Szkolesia”

„Mistrz ortografii 2021” –wyniki konkursu ortograficznego

14 czerwca 2021 roku odbył się szkolny konkurs ortograficzny „Mistrz ortografii 2021”. Wzięło w nim udział 10 uczniów wytypowanych na podstawie wyników dyktand klasowych, które pisali przez cały rok w ramach projektu „Potyczki z ortografią”.

Realizowany od kilku lat projekt ma na celu podniesienie poziomu poprawności w pisaniu oraz znajomości zasad ortografii. Biorą w nim udział uczniowie klas 4-8, którzy co dwa miesiące otrzymują zestawy wyrazów i wyrażeń z trudnościami ortograficznymi. Poziom zapamiętania poprawnego zapisu weryfikują, pisząc krótkie dyktanda klasowe tzw. pięciominutówki. Uczniowie, którzy wykażą się najlepszą znajomością ortografii, biorą udział w odbywającym się pod koniec roku szkolnego konkursie.

Miło nam poinformować, że w tym roku tytuł „Mistrza ortografii” zdobyła Maja Pochylska z kl. 6a. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Fryszkiewicz z kl. 7c, a trzecie Zuzanna Kęska z kl. 6c. Serdecznie gratulujemy!

Organizatorki konkursu
Karolina Matejszczak
Anna Rutka

Wykonanie: Dan-net