5 kwietnia 2019 roku grupa dzieci należąca do Teatrzyku Szkolnego Zamaskowani, który prowadzi pani Karolina Matejszczak, zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu teatralnym pt. Czerwony Kapturek. Na występ przybyli uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki, wicedyrektor szkoły – pani Ewelina Piecyk – Kowalska, nauczyciele i rodzice występujących dzieci.
Publiczność mogła podziwiać wspaniałą scenografię, przepiękne kostiumy i ogromny talent sceniczny uczennic. Młode aktorki wcieliły się w różnorodne postacie baśniowe. Każda odegrała swoją rolę najlepiej, jak tylko potrafiła – pomysłowo i zabawnie. Za swój występ dziewczęta otrzymały od publiczności gromkie brawa. Warto wspomnieć o tym, że Czerwony Kapturek to pierwszy taki występ teatralny, w którym wzięły udział uczennice.
Przygotowania do spektaklu trwały kilka miesięcy i kosztowały młode artystki dużo wysiłku. Ale było warto poświęcić czas na wielogodzinne próby, podczas których dzieci poznawały tajniki pracy aktorskiej, oswajały się z postacią, którą miały za zadanie odegrać, uczyły się na pamięć swoich kwestii i wykonywały wiele przeróżnych ćwiczeń związanych z prawidłowym oddychaniem, właściwą wymową i akcentowaniem. Ciężka praca przyniosła zamierzone skutki, a mianowicie promienny uśmiech na twarzach widzów. Zachwyt publiczności jest najcenniejszą zapłatą dla każdego aktora, a także zachętą do podejmowania kolejnych wyzwań.
Obsada:
Karolina Matejszczak