Z inicjatywy szkolnego wolontariatu zostały przeprowadzone warszaty dla uczniów naszej szkoły na temat mowy nienawiści, cyberbullingu i trollingu.

Uczennice klasy 8 b Oliwia Jurek i Ewa Mojsiuszko przygotowały cykl zajęć dla klas IV – VIII i klas III gimnazjum.

Podczas warsztatów  podejmowany był aktualny i ważny problem, jakim jest obecność mowy nienawiści w mediach, na portalach  społecznościowych i przestrzeni publicznej. Tematyka zajęć dotyczyła  tego, czym jest wolność słowa a czym język nienawiści – jakie jest jego źródło. Czym są stereotypy, język mediów i portali społecznościowych. Poruszone były również zagadnienia związane z konsekwencjami posługiwania się mową nienawiści, zarówno prawne, jak i psychologiczne.

Młodzież naszej szkoły aktywnie pracowała na warszatach, chętnie prezentowała swoje poglądy i poszerzyła swoją wiedzę na temat hejtu  oraz mowy nienawsści.

Opiekun SKW
Monika Bernacik