• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
BIP

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

30 października 2013 roku w naszej szkole odbył się występ zespołu „Curacas” z cyklu koncertów Filharmonii „Wirtouz”. Zespół tworzą trzej znakomici muzycy: dwóch Peruwiańczyków –Rafael Alfaro Alvarado, Mirko Fernandez Sanchez oraz Polak Maciej Malec. Muzycy prezentowali muzykę, tradycje, obyczaje i kulturę ludów Ameryki Łacińskiej. Podczas koncertu wykorzystywali wiele instrumentów charakterystycznych dla tamtego kręgu kulturowego takich jak zamopnias, bombo, charango, kabaza, bongosy czy fletnia Pana. Uczniowie mieli okazję aktywnie uczestniczyć w koncercie poprzez próbę gry na instrumentach, a także poprzez taniec takich latynoskich hitów jak „Makarena” czy „Mambo nr 5”. Wszyscy razem śpiewali refreny znanych na całym świecie melodii jak „La cucaracha” i „Quantanamera”. Kolejny raz uczniowie naszej szkoły zetknęli się z żywą muzyką, tym razem jednak bardzo odległą, choć okazało się, że wcale nie taką nie znaną. Występ bardzo podobał się słuchaczom młodszym jak i gimnazjalistom. Wszyscy z niecierpliwością czekają na następny koncert.

Wykonanie: Dan-net