Serdeczne zapraszamy na interaktywne szkolenie z Panem Łukaszem Gierkiem, które ma na celu zwiększenie świadomości o zagrożeniach obecnych w Internecie oraz o sposobach ochrony swoich dzieci przed nimi. Szkolenie odbędzie się 5 marca 2024r. o godz. 18.00 w małej sali gimnastycznej.

Celem szkolenia jest wyposażenie rodziców w wiedzę i narzędzia niezbędne do skutecznej ochrony swoich dzieci w świecie cyfrowym, jak również zainspirowanie do aktywnego uczestnictwa w ich życiu online. Szkolenie to jest doskonałą okazją do zdobycia praktycznych umiejętności, które pomogą rodzicom wychować bezpiecznie swoje dzieci w erze cyfrowej.

Szkolenie rozpocznie się od krótkiego wprowadzenia w historię powstania Internetu, aby lepiej zrozumieć jego obecną strukturę i funkcjonowanie. Następnie przejdziemy do analizy konkretnych zagrożeń takich jak fake newsy, cyberprzemoc (hejt) oraz ryzyka związane z udostępnianiem osobistych danych i wizerunku w sieci. Zajmiemy się również ważną kwestią cyfrowego śladu - podkreślimy, że informacje i materiały opublikowane online mogą pozostać w sieci na stałe i jakie to ma konsekwencje dla naszych dzieci.

Serdecznie zapraszam do udziału w szkoleniu, bezpieczeństwo naszych dzieci również to w sieci to bardzo ważny aspekt naszego życia.

Łukasz Gierek, Uniwersytet Radomski, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Nauczyciel, wykładowca akademicki, trener edukacyjny. Wyróżniony i zaliczony do grona 100 osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce w 2019, 2021 oraz 2022 r. przez kapitułę ekspertów oraz praktyków skupionych wokół Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce. Jego bogate doświadczenie obejmuje uczestnictwo oraz prowadzenie szkoleń na międzynarodowych konferencjach edukacyjnych w Toronto, Singapurze, Atenach, Helsinkach, Wiedniu czy Sarajewie. Współpracował z renomowanymi firmami i instytucjami takimi jak Acer Polska, Amazon, Dell Polska, FRSE, Microsoft Polska, Multikino, Wacom Polska oraz Ambasada USA w Polsce, dostarczając cenne wskazówki i szkolenia z zakresu edukacji cyfrowej. Ma również doświadczenie w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, przeprowadzając szkolenia dla Wydziałów Prewencji Mazowieckiego Garnizonu Policji, Miejskiej Komendy Policji w Radomiu, kuratorów sądowych oraz rodzin z pieczy zastępczej. Jego wkład w rozwój bezpieczeństwa cyfrowego został doceniony przez Microsoft Polska, dla którego współtworzył kurs z zakresu cyberbezpieczeństwa, a także przez Ambasadę USA, z którą zorganizował cykl szkoleń dla polskich nauczycieli. W swojej pracy akademickiej specjalizuje się w informatyce śledczej, cyberbezpieczeństwie oraz socjotechnikach, szczególnie w kontekście wykorzystania sztucznej inteligencji. Jest członkiem zespołu ds. wdrożenia sztucznej inteligencji w polskich szkołach przy MEiN. Jest również ambasadorem marki Banach 3D, polskiego producenta drukarek 3D, gdzie swoją wiedzą, doświadczeniem i pasją dzieli się przygotowując materiały multimedialne na platformie Youtube czy prowadząc szkolenia Rad Pedagogicznych z zakresu wdrożenia druku 3D w szkole

Z poważaniem Agnieszka Babańca