Rok szkolny 2022/2023

Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza uczniów, rodziców i nauczycieli do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Akcja polega na udzielaniu pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Osoby potrzebujące otrzymują paczkę odpowiadającą ich indywidualnym potrzebom. W tym roku postanowiliśmy umilić Święta Bożego Narodzenia Pani Halinie.
Pani Halina (86 lat) to samotna osoba, która cierpi na demencję starczą oraz zauważalne są u niej początki Alzheimera. Kobieta ma zaniki pamięci i nie wychodzi z domu, bo jak sama mówi boi się wyjść nawet na ulice, bo wie, że może potem nie wrócić, bo nie będzie pamiętała drogi powrotnej. Do obecnej sytuacji przyczyniły się również choroby, takie jak zwyrodnienie kości, nadciśnienie i niewydolność serca. Najgorsza dla pani Haliny jest samotność, dlatego uwielbia jak odwiedza ją opiekunka z MOPSu. Kobieta utrzymuje się z emerytury i dodatku pielęgnacyjnego w łącznej wysokości 1660 zł. Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania i leczenia w wysokości 1380 zł, pani Halinie pozostaje na życie 280 zł.
Opis potrzeb Pani Haliny:
1. Odzież i obuwie
Pani Halina ma już stare i wysłużone ubrania. Nowy dres, czy piżama bardzo jej się przyda i będzie mogła zaoszczędzić pieniądze.
2. Żywność
Żywność trwała
Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron ,Mąka Cukier Dżem, Olej, Konserwy mięsne
Ciasteczka, herbatniki, budynie, kisiele, płatki kukurydziane
Zakup żywności pozwoli odciążyć budżet domowy pani Haliny.
3.Środki czystości
Pampersy dla dorosłych rozmiar M, mydło / żel myjący , szampon ,pasta do zębów, płyn do płukania,
proszek do prania ,płyny czyszczące ,płyn do mycia naczyń ,papier toaletowy, chusteczki nawilżane
Odzież
Piżama- Rozmiar: M, Uwagi: Ciepła piżama z długim rękawem w ciemnych kolorach
Dres- Rozmiar: M, Uwagi: Dres spodnie + bluza zapinana na suwak w ciemnych kolorach
Kurtka (Przejściowe) -Rozmiar: M, Uwagi: Kamizelka do założenia w domu na zimne dni w ciemnych kolorach
Obuwie : Ciepłe kapcie (domowe) Rozmiar: 41
Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego
Rozkładana suszarka do wieszania prania, mop
Szczególne upominki
Ciepły szal, który pani będzie mogła założyć w chłodne wieczory.


Bardzo prosimy o aktywne włączenie się w zbiórkę do dnia 5 grudnia. Liczę na Państwa wsparcie.

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu
Anna Szczypińska

W październiku w naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy dla podopiecznych „Tymczasowego domu” dla bezdomnych zwierząt w Bąkowcu. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w tymczasowym domu, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz gotowości niesienia pomocy istotom słabszym.  Cieszymy się, że tak wielu uczniów odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji . Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny naszym uczniom. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk!

Renata Strzałkowska- Jędrasek, Anna Szczypińska