Z ogromnym smutkiem dowiedzieliśmy się o chorobie dwuletniego Olusia, syna naszej absolwentki.
U chłopca stwierdzono wątrobiaka zarodkowego (hepatoblastoma).To nowotwór złośliwy, który bezobjawowo zajął  już prawie cały prawy płat wątroby, przy tym zasłaniając całą nerkę sięgnął aż po okolice miednicy.

Aleksander przeszedł już 3 cykle chemioterapii, w tym jedną „czerwoną” po której dostał ciężkich powikłań i spędził trzy tygodnie w szpitalu. W wyniku choroby oraz tak drastycznej dla organizmu chemioterapii Oluś wymaga zarówno teraz jak i po zakończeniu leczenia ogromnej ilości nierefundowanych leków, suplementów oraz terapii detoksykacyjnych. Oczyszczenie organizmu z toksyn jest niezwykle ważne w przypadku tego rodzaju chemioterapii, bo jej skutkiem ubocznym, który dotyczy 60% pacjentów jest utrata słuchu oraz poważne problemy kardiologiczne.

Wierzymy, że Oluś się nie podda i będzie dzielnie walczył o nowe, lepsze i zdrowe życie. Niestety, rodzice potrzebują środków finansowych na dalsze leczenie synka. Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy PSP w Garbatce – Letnisko włączyli się do akcji gromadząc dobrowolne fundusze, by choć w małym stopniu przyczynić się do poprawy zdrowia chłopca.

Dobro wraca, dlatego zwracamy się do Państwa, wszystkich ludzi dobrej woli o indywidualne wsparcie, pomoc na stronie zrzutka.pl.

Już niejednokrotnie wykazaliście się Państwa hojnością i dobrym sercem wspierając nas w różnorodnych akcjach charytatywnych. Mam nadzieję, że i tym razem możemy na Was liczyć, a w szczególności mały Oluś.

Dziękuję wszystkim przyszłym darczyńcom za okazane wsparcie! W jedności siła!
Więcej informacji znajdziecie Państwo w linku:
https://zrzutka.pl/pomoc-w-powrocie-do-zdrowia-dla-2-letniego-olusia-nowotwor-watroby

Monika Bernacik
opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu