W związku ze wznowieniem choroby nowotworowej małego Olusia, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce – Letnisko podjęli wyzwanie, by ratować chłopczyka!

Inicjujemy, ogłaszamy i zachęcamy do udziału w challenge'u #słoneczkodlaOlusia.
Zadanie polega na zrobieniu zdjęcia ze słoneczkiem, umieszczeniu go w mediach społecznościowych, wpłacie minimum 10 złotych na rzecz Olusia i nominowaniu co najmniej 5 instytucji lub osób do dalszej akcji.

Potrzebna jest pilna pomoc finansowa, ponieważ nowotwór uderzył ponownie ze zdwojoną siłą. Rodzice  chłopca wykonali prywatnie badanie PET-MR. Płynna biopsja wykazała obecność komórek nowotworowych we krwi. Kolejne złe informacje to badania wykonane w CZD 19.01 i w kolejnych dniach. W szpitalu okazało się, że poziom AFP to już 440 j., jednak najgorsze przyszło w piątek 22 stycznia. Po wykonaniu TK jamy brzusznej i klatki piersiowej okazało się, że jest guz 8 mm na płucach . Zdecydowano o wdrożeniu od 23.01 bardzo agresywnej chemioterapii, składającej się z 4 toksycznych cytostatyków, które w zamierzeniu mają wybić wszystkie obecne komórki nowotworowe we krwi oraz guz. Po 1 cyklu, po 2 dniach, z kipiącego ponownie energią dziecka pozostał tylko cień... smutnego, niewinnego, małego chłopca.

Dlatego zwracamy się z ogromną prośba do wszystkich  Państwa o mobilizację oraz wsparcie w  walce o życie i zdrowie małego Olusia.

Poniżej link do wpłat:
https://zrzutka.pl/pomoc-w-powrocie-do-zdrowia-dla-2-letniego-olusia-nowotwor-watroby

Zachęcamy do wzięcia udziału  i wpłatę na rzecz Olusia!
Wierzymy, ze wspólnie uda nam się pokonać chorobę i przywołać uśmiech  na twarzy chłopczyka i jego bliskich! Do Dzieła !!!!

Nominujemy do wzięcia udziału w naszej akcji CHALLENGE # SŁONECZKADLA OLUSIA

  1. Panią Teresę Fryszkiewicz –Wojta Gminy Garbatka-Letnisko i Pana Włodzimierza Mazura – Przewodniczącego Rady Gminy Garbatka-Letnisko,
  2. Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisko
  3. Przedszkole Samorządowe w Garbatce-Letnisko pod „Sosnową Szyszką”,
  4. Publiczną Szkołę Podstawową nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach,
  5. Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 im. Jana Pawła w Pionkach,
  6. Publiczną Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Radomiu,
  7. Publiczną Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Czarnej,
  8. Publiczny Zespół Szkół w Suskowoli,
  9. Publiczną Szkołę Podstawową nr1 im. św. Kazimierza w Kartuzach
  10. Przedszkole nr 201 im. Misia Ursynka w Warszawie

Społeczność PSP im. Królowej Jadwigi w Garbatce- Letnisko