Rok szkolny2019/2020

Dziękujemy Publicznej Szkole Podstawowej w Bogucinie za nominacje. Wyzwanie przyjęliśmy! Dziś pompowaliśmy dla Zosi https://www.siepomaga.pl/waleczna-zosia

Nominujemy: Przychodnię Vital-Med https://www.facebook.com/Przychodnia-... https://przychodniagarbatka.pl/
Zespół Placówek Oświatowych w Policznej https://zpopoliczna.eu/
Beauty Salon & Spa Wioleta Małysa w Garbatce-Letnisko

Cel Góry Grosza

Najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Z inicjatywy szkolnego wolontariatu  i samorządu uczniowskiego wszyscy uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się do akcji.

Wolontariuszki Justyna Waszkiewicz i Zuzanna Szewczyk wykonały mrówczą pracę i przeliczyły zebrane pieniążki.
Zebraliśmy kwotę  1346 złotych

W klasach I- III największą kwotę przeliczając na ucznia uzbierała klasa II b

W klasach IV- VIII największa kwotę przeliczając na ucznia zebrała klasa VB

Nagrodą dla zwycięskich klas jest wyjście na wybrany film do Kina za Rogiem:)

Dziękujemy za zaangażowanie i aktywny udział w akcji wychowawcom, nauczycielom i wszystkim uczniom naszej szkoły

Opiekun SKW
Monika Bernacik

W naszej szkole realizowana jest ogólnopolska kampania społeczna  pt. „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”.   Celem kampanii jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są  osobiste relacje, pamięć o członkach rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również –– kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Organizatorem wysyłania kartek świątecznych jest Fundacja „Dbam o Mój Zasięg” z siedzibą w Gdańsku.

Wszyscy uczniowie otrzymali kartkę bożonarodzeniową. Zadaniem uczniów było własnoręczne napisanie pięknych życzeń. Poprzez realizację projektu chcemy podkreślić wyjątkowość łączących nas więzi  i osobistych relacji w świecie, w którym bardzo ważną rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne.

DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:

  • Sprawiają ogromną, najszczerszą radość dla odbiorcy.
  • To szansa, by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.
  • Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi - możemy tworzyć
    je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
  • Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób, do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
  • Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.
  • To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.
  • To naprawdę łatwe i fajne.

Pragniemy, aby najmłodsi byli świadomi różnicy pomiędzy istotą słowa pisanego własnoręcznie, a wiadomością. Miejmy nadzieję, że tradycja wysyłania kartek świątecznych na nowo odrodzi się w młodym pokoleniu. Zachęcamy do tego, by zaskoczyć bliskich kartką, a nie szablonowym  smsem!
https://idaswieta.com/

Szkolny Wolontariat ogłasza akcję "Razem na Święta". W tym roku postanowiliśmy umilić święta Bożego Narodzenia rodzinom z najbliższej okolicy. Bardzo prosimy o aktywne włączenie się w zbiórkę do dnia 11 grudnia Liczę na Państwa wsparcie

Potrzebne produkty:
- produkty żywnościowe
- produkty chemiczne,
- słodycze,
- ubrania dla dziewczynek rozmiar 140-146 (potrzebne białe bluzeczki, czarne spódnice)
- balerinki rozmiar 33,
- artykuły i przybory szkolne (kredki, pisaki, papier kolorowy, techniczny itd., mazaki, farby kolorowanki, plasteliny, modeliny, ciastoliny, książeczki do czytania)
- kolorowe gumki do włosów, ozdoby do włosów, Lalka Barbie, nowe zabawki dla dziewczynek, bidon, śniadaniówka zabawki pluszowe, Freezbi, rzutki, szalik, czapka, ciepłe ubrania.
Dziękuję za wszelką okazaną pomoc!
Monika Bernacik

Z inicjatywy szkolnego wolontariatu została zorganizowana akcja ,Przekładamy święta# wyślij kartkę dla Natalki”.

Dziewczynka  ma 5 lat. Natalka została zdiagnozowana dokładnie 10 stycznia 2018 roku. Ma guza mózgu, to jest glejak IV stopnia, nieoperacyjny. Ostatnie 22 miesiące to tak naprawdę walka o każdy dzień jej życia. Statystyki są dramatyczne, długość życia po takiej diagnozie w Polsce to 3-4 miesiące. Jej rodzina postanowiła, że Boże Narodzenie u nich w domu pojawi się wcześniej. Pomóc stworzyć świąteczną atmosferę może każdy, bo wystarczy tylko napisać świąteczną kartkę, na którą Natalka czeka.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali bożonarodzeniowe laurki dla chorej dziewczynki. Pięknie zapakowane  w  prezent zostały wysłane.

Mamy nadzieję, że spodobają się dziewczynce i przywołają uśmiech na jej twarzy. Dziękuję pani Renacie Strzałkowskiej- Jędrasek i wychowawcom za pomoc w zorganizowaniu akcji.

Opiekun SKW
Monika Bernacik

Inicjatywą Szkolnego Klubu Wolontariatu była akcja „Znicz - pamiętamy o zmarłych”, w którą  włączyli się   uczniowie wszystkich klas, a Samorządy Klasowe przekazały zebrane przez uczniów znicze.

Poszczególne klasy wraz z wychowawcami  udały się na pobliski cmentarz parafialny , by zapalić znicze i oddać hołd tym, którzy  zginęli w walce o wolność Polski. 

Przedstawiciele szkolnego wolontariatu wraz  z panią Moniką Bernacik  i panią Mariolą Nowakowską odwiedzili  mogiły żołnierzy  w Molendach oraz  grobowce: pani Zofii Sztobryn i  rodziny Lewandowiczów.

Zapewniamy o swojej  pamięci!

Opiekun SKW
Monika Bernacik