Rok szkolny 2017/2018

Tegoroczna „Szlachetna Paczka”  zjednoczyła ponad 810 tysięcy osób, czyli darczyńców, wolontariuszy i obdarowanych z całej Polski. W naszej szkole zorganizowaliśmy paczkę już po raz czwarty. Do przygotowań i zbiórki potrzebnych produktów włączyli się :Wójt Gminy Garbatka – Letnisko pan Robert Kowalczyk, Sekretarz Gminy pani Teresa Fryszkiewicz, pracownicy Urzędu Gminy Garbatka - Letnisko, radni, sołtysi, właściciele sklepów - państwo Ewa i Robert Strzeleccy, pani Katarzyna Zaborska, nauczyciele, rodzice, uczniowie, pracownicy szkoły, mieszkańcy Garbatki – Letnisko. Dziękuję wszystkim serdecznie za pomoc w przygotowaniu  "Szlachetnej Paczki”.

To dzięki Waszej ofiarności i  hojności udało nam  przekazać wiele pięknych paczek  wybranej rodzinie.To Wy tworzycie Paczkę i dzięki Wam możemy przeżywać takie radosne momenty. Już 8 i 9  grudnia prezenty przygotowane przez nas trafiły do wybranej rodziny. Mam nadzieję, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia stały się dla nich  jeszcze bardziej  magiczne, pełne ciepła i miłości bliźniego.

Dziękuję - to mogło wydarzyć się tylko dzięki Wam!

Monika Bernacik

Ministerstwo Edukacji Narodowej  we wrześniu br. ogłosiło konkurs „Nauczyciel-Wolontariusz Roku” skierowany do nauczycieli. Do udziału zostali zaproszeni pedagodzy, którzy dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosą pomoc innym ludziom, angażują się w pracę na rzecz innych osób lub instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. Słowem – swoją postawą i zaangażowaniem są wzorem dla uczniów i innych osób.

Z inicjatywy uczniów klasy III B gimnazjum oraz uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariatu została zgłoszona kandydatura pani Moniki Bernacik- opiekuna Samorządu Uczniowskiego i  SKW. Zadaniem głównym uczniów było przygotowanie maksymalnie 90-sekundowego filmu dowolną techniką, w którym zaprezentowany będzie kandydat na „Nauczyciela-Wolontariusza Roku” oraz jego praca na rzecz propagowania idei wolontariatu. Młodzież pod opieką pani Moniki Rodakowskiej nakręcili film obrazujący zakres działań i ogrom podejmowanych akcji charytatywnych przez panią Monikę Bernacik. Wszyscy z zapałem zaangażowali się w nagranie  i montaż spotu konkursowego.

Pani Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska przesłała podziękowania i okolicznościowy dyplom  dla pani Moniki Bernacik.

Serdecznie gratulujemy !

Olga Karaś

W dniu 18 października obchodziliśmy Światowy Dzień Godności Człowieka pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. Jest  to międzynarodowa inicjatywa, propagującą ideę poszanowania godności jako fundamentalnego prawa człowieka. Główne wydarzenia w ramach programu koncentrują się podczas Światowego Dnia Godności, przypadającego w każdą trzecią środę października. Tego dnia tysiące wolontariuszy rozmawia z uczniami o godności w szkołach na całym świecie i o problematyce hejtu.

Nasza szkoła włączyła się do akcji Hejt- STOP- hejt banuję, bo reaguję.W klasach zostały przeprowadzone warsztaty przez panią pedagog Renatę Strzałkowską Jędrasek panią Monikę Bernacik oraz wolontariuszki: Oliwia Malec , Julię Jurek, Olge Karaś i Natalię Łakomską. Uczniowie   zostali zapoznani z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi przez Global Dignity Poland oraz Fundację Świadomego Rozwoju , które podpowiadają jak poradzić sobie z problemem hejtu i mowy nienawiści w Internecie. Młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach  i chętnie dzieliła się spostrzeżeniami oraz refleksjami.