• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
BIP

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół Samorządowych w Garbatce-Letnisko

Tegoroczne dokonania uczniów Zespołu Szkół Samorządowych w konkursach przedmiotowych napawają nas radością i dumą oraz skłaniają do refleksji dotyczących dotychczasowych wybitnych osiągnięć dzieci i młodzieży Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Garbatce - Letnisko.

Nasza szkoła, jak każda placówka dydaktyczna, stara się zagwarantować wysoki poziom nauczania oraz rozwijanie pasji i zainteresowań młodzieży. W przypadku niektórych naszych podopiecznych skutkuje to dodatkowo wysokimi lokatami w konkurach przedmiotowych i ogólnopolskich. Nie sposób nie wspomnieć tu finalistów i laureatów konkursów z lat ubiegłych, do szerokiego grona których należą m.in. Rafał Kołtun, Kacper Oreszczuk, Adam Głowienka, Maria Modrzejewska, Andrzej Modrzejewski, Patryk Mazur i Karolina Styczyńska.

Z ogromną przyjemnością śledzimy dalsze losy naszych wychowanków, dowiadując się o ich kolejnych sukcesach. Rafał Kołtun, który, jak sam podkreśla, swoje zainteresowania rozwijał pod okiem tutejszych nauczycieli, obecnie uczeń LO w Pionkach i tegoroczny maturzysta, został finalistą olimpiady matematycznej, odnosi także sukcesy w wielu znaczących konkursach zarówno z dziedziny matematyki, jak i fizyki. Podobnie Kacper Oreszczuk, uczeń VI LO w Radomiu, ma na swoim koncie brązowy medal Międzynarodowej Olimpiady Fizycznej, której finał odbył się w ubiegłym roku w Estonii, a także liczne sukcesy w olimpiadach i konkursach fizycznych. Równie dobrze radzą sobie pozostali wychowankowie ZSS w Garbatce, jesteśmy pewni, że jeszcze nie raz o nich usłyszymy.

W tym roku szkolnym również nie zabrakło sukcesów na tym polu. Laureatem konkursu przedmiotowego z historii został Bartłomiej Żyliński przygotowany przez pana Rafała Kąckiego, zaś finalistką konkursu geograficznego jest Anna Mazur, nad którą opiekę pełnił pan Andrzej Baracz. Do półfinału Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego "Nasza Ziemia" zakwalifikowali się Karolina Styczyńska w kategorii gimnazjum i Jakub Warchoł w kategorii szkół podstawowych przygotowani przez panią Grażynę Kalembkiewicz. Oboje otrzymali wyróżnienia.

Dla nas jako opiekunów i nauczycieli liczą się nie tylko te najbardziej prestiżowe osiągnięcia, które uczniom przynoszą wymierne profity w postaci zwolnienia z części egzaminu i maksymalnej liczby punktów, a tym samym możliwości wyboru najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. Doceniamy również sukcesy najmłodszych uczniów szkoły podstawowej – członków klasowego koła teatralnego "Cwaniaki" z klasy III b pod opieką pani Danuty Siembor, którzy w brawurowym stylu wywalczyli I miejsce na "Przeglądzie kabaretów szkolnych 2013" w Kozienicach, czy ich starszych kolegów Antoniego Gnysia oraz Malwinkę Skoczylas i Marcelinkę Skoczylas, którzy przygotowani przez panią Annę Śmietankę i panią Karolinę Matejszczak z sukcesem wzięli udział w konkursie literackim "Oto lutnia mistrza Jana – w kręgu poezji i tradycji Jana Kochanowskiego". Również gimnazjaliści mogą się pochwalić szerokimi osiągnięciami – zespół przygotowany przez panią Monikę Bernacik i panią Agnieszkę Rygiel zajął III miejsce w Dyktandzie Ortograficznym organizowanym przez Ogród Jordanowski w Kozienicach, zaś w XII edycji ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski", w którym uczestniczyła drużyna w składzie Gabriela Kołtun, Karolina Styczyńska, Mateusz Lis i Marcin Mickiewicz, uczniowie przygotowani przez panią Grażynę Kalembkiewicz zajęli V miejsce.

Sukcesem zakończył się też udział uczniów w organizowanym przez KRUS konkursie "Bezpiecznie na wsi - powiedz STOP upadkom. Wyróżniania otrzymali Filip Sałek, przygotowany przez panią Renatę Maj oraz Martyna Klimowicz przygotowana przez panią Renatę Strzałkowską-Jędrasek. Na przełomie listopada i grudnia uczniowie klas I-III brali udział w powiatowym konkursie plastycznym zorganizowanym przez Grupę ENEA Wytwarzanie – "Elektrownia Kozienice" n.t. "Bezpieczna droga do szkoły". Laureatem tego konkursu został Jan Kubiak (opiekun Renata Maj). Od lat możemy się też pochwalić wspaniałymi recytatorami, do koncertu laureatów Małego Konkursu Recytatorskiego zakwalifikowała się Oliwia Malec, przygotowana przez panią Karolinę Matejszczak. Warto wspomnieć, że w tegorocznym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej triumfowali: Amelia Hołuj (opiekun pani Danuta Siembor), Ilona Sobczyk (opiekun pani Karolina Matejszczak) i Kacper Gola (opiekun pani Renata Wałęka). Także szkolni matematycy wykazali się talentem – w corocznym Międzynarowodym Konkursie "Kangur Matematyczny 2013" najwyższy, bardzo dobry wynik otrzymał Łukasz Wojas z klasy III (wychowawczyni pani Danuta Siembor), zaś wyróżnienia uzyskali Kacper Gola z klasy II (wychowawczyni pani Renata Wałęka) oraz Olga Karaś i Maria Szewczyk z kl. IV, Marcelina Skoczylas i Mateusz Styczyński z kl. V i Kacper Cmiel z kl. VI (nauczyciel matematyki pan Łukasz Wiraszka). Miłą niespodziankę sprawili w ostatnim czasie uczniowie klasy V a należący do szkolnego koła PCK prowadzonego przez panią Karolinę Matejszczak, którzy w XXI Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy zajęli I miejsce.

Wielu uczniów naszej szkoły wykazuje się talentami muzycznymi i plastycznymi. Do największych należą sukcesy Dominiki Rodakowskiej, przygotowywanej przez panią Agatę Styczyńską i pana Dariusza Rodakowskiego, która zdobyła II miejsce na IX Małym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej, I miejsce w Konkursie Kolęd i Pastorałek, I miejsce na V Festiwalu Pieśni Religijnej oraz I miejsce w XX Konkursie Muzyczno-Tanecznym "Music Dance". Udział w konkursie "Moje spotkania z Puszczą" przyniósł nagrody w dziedzinie plastyki i fotografii. Nagrodzeni i wyróżnieni zostali Jan Kubiak i Gabriela Grabowska (opiekun pani Renata Maj), Zuzanna Deja i Szymon Deja (opiekun pani Elżbieta Mazur), Piotr Maj (opiekun pani Irena Cieloch), Anna Spytek (opiekun pani Agata Styczyńska) oraz Aleksandra Bernacik (opiekun pani Anna Śmietanka). W konkursie powiatowym na "Kartkę Bożonarodzeniową" nagrodę zdobyła Karolina Styczyńska, zaś wyróżnienie Benedykt Zapora (opiekun pani Agata Styczyńska).

Cieszy nas także uczestnictwo i osiąganie wysokich lokat w zawodach sportowych. Uczniowie szkoły podstawowej od wielu już lat zajmują czołowe miejsca w finałach ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych. Nie inaczej jest w tym roku. Zawodnicy przygotowywani przez pana Andrzeja Suwałę i pana Waldemara Langę zajmują pierwsze miejsce w powiecie po rundzie jesiennej, wróżąc sobie tym samym powtórzenie ubiegłorocznych sukcesów.

Analizując to co było, czerpiąc satysfakcję z tego co jest, z nadzieją spoglądamy w przyszłość. Wierzymy, że kolejne lata będą obfitować w podobne sukcesy.

Nauczyciele ZSS w Garbatce-Letnisko

Wykonanie: Dan-net