• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
BIP

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

W piątek, 17 września gościliśmy w naszej szkole niezwykle utalentowanych ludzi, a wszystko za sprawą „Szkoły z pasją” – projektu, który powstał po to, aby inspirować uczniów szkół podstawowych i średnich do rozwijania swoich zainteresowań oraz pasji. Dzięki pani Wójt Teresie Fryszkieiwcz oraz Stowarzyszeniu LGD Puszcza Kozienicka, które pośredniczy w finansowaniu projektu przyjechali do nas:

Krystian Herba, ekstremalny rowerzysta, rekordzista Guinnesa, rekordzista Świata, dwukrotny półfinalista programu TVN „Mam Talent”, który na rowerze zdobył 18 budynków w 13 krajach, pomysłodawca i twórca „Szkoły z pasją” – tym razem jako prowadzący pokaz;

Grzegorz Pittner z A&G Dance Studio, tancerz, choreograf, instruktor, wodzirej i pasjonata, mistrz stylu tanecznego zwanego „Poppingiem”, który na wstępie sam zaprezentował swoje umiejętności taneczne;

Paweł „KID” Kidoń, trzykrotny Mistrz Polski oraz Mistrz Świata Basketball Freestyle, pierwszy Polak i pierwszy Europejczyk w legendarnej amerykańskiej drużynie „Harlem Globtrotters”, który z piłką od kosza praktycznie się nie rozstaje już od 12 lat -  gwiazda pokazu.

Spotkanie podzielone było na dwie części: pierwszą dla uczniów klas młodszych, w której wzięli też udział uczniowie ze Szkoły Filialnej w Bogucinie oraz drugą dla uczniów starszych klas. W obu spotkaniach oprócz zaproszonych gości wzięły też udział pani Irena Bielawska, prezes Stowarzyszenia LGD Puszcza Kozienicka, pani Marzena Pomarańska sekretarz Gminy Garbatka–Letnisko oraz pani dyrektor Agnieszka Babańca, które opowiedziały o projekcie „Szkoła z pasją” i udziale w nim naszej szkoły oraz przywitały wszystkich uczestników pokazu. A potem... Potem działy się naprawdę niesamowite rzeczy!

Na początek pan Krystian Herba opowiedział o swoim projekcie, a energiczny prowadzący pan Grzegorz Pittner rozgrzał publiczność prezentując swoje umiejętności taneczne i przedstawiając gwiazdę pokazu – Pawła Kidonia. Rozpoczął się pokaz, podczas którego widzowie mogli zobaczyć mnóstwo tricków z wykorzystaniem piłki do koszykówki. Występ łączył w sobie elementy akrobacji, gimnastyki oraz breakdance'a.  Niesamowite wrażenia zrobiło salto z piłką! Precyzja, z jaką pan Paweł wykonywał tricki zachwyciła zarówno najmłodszych, jak i starszych uczniów. Brawami i okrzykami wyrażali swoje emocje. I najlepsze było to, że do pokazu zaproszeni zostali widzowie, którzy sami mogli zakręcić piłką na palcu, zmierzyć się z nauczycielem w kręceniu piłki na długopisie, a nawet podziwiać panią dyrektor, która kręciła piłką na… obcasie!

Później pan Paweł odpowiadał na pytania dzieci, mówił o początkach swojej pasji, o ćwiczeniach i zdrowej diecie, która pomaga mu osiągać sukcesy. Opowiedział też, że kiedyś tak długo kręcił piłką na palcu, aż w piłce zrobiła się dziura!

A po pokazie? Każdy chętny uczeń i nauczyciel mógł sobie zrobię zdjęcie z Mistrzem oraz zabrać do domu plakat z autografem.

To pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie z utalentowanymi ludźmi w ramach „Szkoły z pasją”. Jesteśmy pewni, że wszyscy nasi uczniowie z niecierpliwością czekają na następne.

Anna Rutka

Wykonanie: Dan-net